Francija uzaicinās Krieviju uz Normandijas desanta 80. gadadienu. Ielūgums neattiecas uz Putinu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AFP/SCANPIX

Francija uzaicinās Krieviju uz pasākumu par godu 80.gadadienai kopš sabiedroto spēku izsēšanās Normandijā, bet uzaicinājums neattieksies Vladimiru Putinu, otrdien paziņojuši pasākuma organizētāji.

2022.gada februārī Krievija atkārtoti iebruka Ukrainā, faktiski saraujot saites ar Rietumiem un izpelnoties jaunu sankciju vilni. 2023.gada martā Starptautiskā krimināltiesa izdeva Krievijas diktatora Vladimira Putina un bērnu ombudsmenes Marijas Ļvovas-Belovas aresta orderus, apsūdzot viņus bērnu deportācijā no Ukrainas.

Francija jūnijā atzīmēs 80.gadadienu kopš sabiedroto spēku izsēšanās Normandijas krastos 1944.gada 6.jūnijā. Gaidāms, ka pasākumu apmeklēs virkne ārvalstu līderu, tai skaitā ASV prezidents Džo Baidens.

"Ņemot vērā apstākļus, prezidents Putins netiks uzaicināts piedalīties Normandijas desanta piemiņas pasākumos. (..) Tomēr Krievija tiks uzaicināta (..), lai godinātu padomju tautu apņemšanos un upurus, kā arī to ieguldījumu 1945.gada uzvaras izcīnīšanā," paziņoja organizatori, plašāku informāciju nesniedzot.

Neraugoties uz Krimas aneksiju, Putins 2014.gada jūnijā apmeklēja pasākumu par godu 70.gadadienai kopš sabiedroto spēku izsēšanās Normandijā un pasākumā laikā tikās ar toreizējo Ukrainas prezidentu Petro Porošenko.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu