Latvijas studentiem piedāvā trīs Japānas valdības stipendijas 2025. gadā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Shutterstock

Latvijas studenti un jaunieši līdz 10.jūnijam var pieteikties trim Japānas valdības stipendijām 2025.gadam, aģentūru LETA informēja Japānas vēstniecība Latvijā.

Studenti var pieteikties pētniecības stipendijai, kas piedāvā pusotru gadu veikt pētījumu par paša izvēlētu tēmu kādā no Japānas universitātēm. Pirmie seši mēneši paredzēti japāņu valodas apguvei. Ja stipendijas saņēmējs pēc ierašanās Japānā iestāsies maģistratūrā vai doktorantūrā, stipendija tiks pagarināta līdz studiju beigšanai.

Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1990.gada 2.aprīļa un ar augstāko izglītību. Tai var pieteikties arī augstskolas pēdējā kursa studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto testi angļu un japāņu valodā. Japāņu valodas zināšanas gan nav obligātas.

Tiek piedāvāta arī piecu gadu stipendija, lai iegūtu augstāko izglītību augstskolā Japānā. Pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei.

Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 2000.gada 2.aprīļa ar vidējo izglītību. Stipendijai var pieteikties arī vidusskolas pēdējo klašu skolēni un augstskolu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, japāņu valodā, matemātikā un citos priekšmetos, atkarībā no izvēlētās studiju jomas.

Savukārt trīs gadu stipendija piedāvā iegūt profesionālo izglītību koledžā Japānā, piemēram, pavārmākslas, pedagoģijas, uzņēmējdarbības, tūrisma, mākslas, mūzikas jomā. Arī šīs stipendijas saņēmēji pirmo gadu apgūs japāņu valodu.

Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 2000.gada 2.aprīļa ar vidējo izglītību. Stipendijai var pieteikties arī vidusskolas pēdējo klašu skolēni un augstskolu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, japāņu valodā un matemātikā.

Visas stipendijas ietver transporta izdevumus uz un no Japānas, universitātes mācību maksu un ikmēneša uzturnaudu.

Informācija par pieteikšanos pieejama Japānas vēstniecībā un tās tīmekļa vietnē.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu