Vai krievi atkal dosies uz Kijivu? Budanovs nāk klajā ar savu prognozi

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Karš Kijivā
Karš Kijivā Foto: Jānis Vingris

Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas direktorāta vadītājs Kirils Budanovs ir pārliecināts, ka pieņēmumi par Krievijas otro ofensīvu Kijivā ir nepamatoti, vēsta ziņu aģentūra UNIAN.

Kā intervijā raidsabiedrībai BBC sacīja Budanovs, šobrīd Kijivai nav tiešu draudu, lai gan pastiprinās runas, ka Krievijas Federācija it kā plāno jaunu ofensīvu.

Intervētājs uzsvēra, ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktors Viljams Bērnss sacīja, ka ieradies Krievijas iebrukuma Kijivā priekšvakarā un nodevis informāciju par krievu plāniem. Bērnss sacīja, ka Zelenskis šo informāciju uzskatījis par nepierādītu un neticējis, ka Putins ir tik traks.

Viņš apstiprināja, ka arī Ukrainas izlūkdienestu rīcībā ir šī informācija. Viņš atgādināja, ka Krievijas iebrukuma priekšvakarā Galvenā izlūkošanas direkcija paziņoja, ka situācija ir draudīga, un liecināja par iespējamo notikumu attīstību. Budanovs atteicās komentēt citas šī aspekta detaļas.

CIP brīdināja, ka Ukraina var zaudēt karu pret Krieviju līdz šī gada beigām, ja ASV nesūtīs Ukrainai lielāku militāro palīdzību.

ASV Pārstāvju palātā sestdien paredzēts balsojums par palīdzības paketi Ukrainai 61 miljarda ASV dolāru apmērā, kuras pieņemšanu mēnešiem ilgi kavējuši republikāņu likumdevēji.

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija ir brīdinājusi, ka Ukraina var zaudēt teritorijas krievu okupantiem, ja Kijiva nesaņems lielāku amerikāņu palīdzību. Taču Bērnss ceturtdien sacīja, ka likmes tagad ir daudz lielākas.

"Ar militāro palīdzību, kas dotu stimulu gan militāri, gan psiholoģiski, es domāju, ka ukraiņi ir pilnīgi spējīgi noturēt savas pozīcijas 2024.gadā. Bez papildu palīdzības situācija ir daudz bēdīgāka," sacīja Bērnss.

"Pastāv ļoti reāls risks, ka līdz 2024.gada beigām ukraiņi varētu zaudēt kaujas laukā vai vismaz nostādīt [Vladimiru] Putinu tādā situācijā, ka viņš varētu diktēt politiskā risinājuma nosacījumus," brīdināja CIP direktors.

Bērnss arī centās ilustrēt, cik grūti Ukrainas armijai ir sagādāt jaunu munīciju. Viņš sacīja, ka divām brigādēm - vairāk nekā 2000 karavīru vienībām - ir "attiecīgi 15 artilērijas šāviņi dienā" un "kopumā 42 mīnmetēju šāviņi".

Arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ir izteicis draudīgus brīdinājumus, ka viņa valsts zaudēs karu, ja nesaņems lielāku militāro palīdzību.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu