Šogad Rīgas Stacijas laukumā atrasti vairāki meklēšanā izsludināti cilvēki

LETA
Stacijas laukums.
Stacijas laukums. Foto: Sintija Zandersone/LETA

Šogad Rīgas Stacijas laukumā atrastas 25 meklēšanā izsludinātas personas un sākti 95 administratīvā pārkāpuma procesi par dažāda rakstura pārkāpumiem, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Lai nodrošinātu kārtību Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas apkārtnē, Valsts policija un Rīgas pašvaldības policija rīko regulāras patruļas un cilvēku pārbaudes.

Gada pirmajos četros mēnešos policijas klātbūtnes patruļas šajā apkaimē nodrošinātas kopumā 54 reizes. Aprīlī policisti pie stacijas bijuši klātesoši katru dienu jeb 30 reizes, savukārt janvārī un martā katrā tās bija sešas reizes, bet februārī - 12.

Likumsargi ne tikai uzrauga sabiedrisko kārtību un drošību, bet arī īsteno profilaktiska rakstura pārbaudes, iesaistot gan Rīgas pašvaldības policiju, gan dažādas Valsts policijas struktūrvienības no kriminālpolicijas, kārtības policijas un kinologus.

Kopā šogad pārbaudītas jau 3800 personas un atrastas 25 meklēšanā izsludinātas personas. Tāpat sākti 95 administratīvā pārkāpuma procesi par dažāda rakstura pārkāpumiem, piemēram, alkoholisko dzērienu lietošanu sabiedriskā vietā, sīko huligānismu, kā arī par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu.

Tāpat sākti deviņi kriminālprocesi par narkotisko vielu glabāšanu. Līdz šim izņemti 60,1 grams dažādu narkotisko vielu.

Arī 2023.gadā policija pievērsa pastiprinātu uzmanību šai apkaimei, kopumā nodrošinot 197 patruļas. Visvairāk patruļas tika norīkotas gada siltajos mēnešos - 29 patruļas jūnijā, 28 patruļas jūlijā un 27 patruļas aprīlī.

Kopā veiktas 29 profilaktiskas pārbaudes. Pārbaudītas 9450 personas un atrastas 56 meklēšanā esošas personas. Gada griezumā uzsākti 184 administratīvā pārkāpuma procesi, kā arī 12 kriminālprocesi par narkotisko vielu glabāšanu un izņemti 26,9 grami narkotiku.

Valsts policijas sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju arī turpmāk rīkos patruļas un preventīvās pārbaudes šajā apkārtnē, lai nodrošinātu kārtību un mazinātu nekārtības.

Valsts policija aicina iedzīvotājus ziņot par pārkāpumiem, zvanot pa tālruņa numuru 110.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu