Francijai Palestīnas valsts atzīšana nav tabu, tomēr tuvākajā laikā to nedarīs

LETA
Stefāns Sežurnē.
Stefāns Sežurnē. Foto: AFP/SCANPIX

Stefāns Sežurnē, Francijas ārlietu ministrs, noraidījis ideju par Palestīnas valsts atzīšanu tuvākajā laikā.

"Mūsu nostāja ir skaidra: Palestīnas atzīšana Francijai nav tabu," trešdien pēc tikšanās ar Izraēlas kolēģi sacīja Sežurnē.

Tomēr lēmumam par labu atzīšanai jābūt izdevīgam, kas nozīmē, ka tas ļautu panākt izšķirošu progresu politiskā līmenī, norādīja ministrs, uzsverot, ka tas ir jāpieņem īstajā laikā. "Tas nav tikai simbolisks jautājums vai politiskās pozicionēšanas jautājums, bet gan diplomātisks instruments, kas kalpo risinājumam ar divām valstīm, kuras dzīvo līdzās mierā un drošībā," skaidroja Francijas ārlietu ministrs.

"Francija neuzskata, ka līdz šim ir izpildīti nosacījumi, lai šim lēmumam būtu reāla ietekme uz šo procesu," viņš piebilda.

Norvēģija, Īrija un Spānija šodien paziņoja, ka 28.maijā atzīs Palestīnas valsti. Izraēla uz to reaģēja, nekavējoties atsaucot savus vēstniekus šajās valstīs.

Izraēlas ārlietu ministrs Israels Kacs apmeklējis Parīzi pēc Starptautiskās krimināltiesas (SKT) galvenā prokurora Karima Hana lēmuma pieprasīt Izraēlas premjerministra un aizsardzības ministra un palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās" līderu aresta orderus saistībā ar karu Gazas joslā.

Parīzes Ārlietu ministrija paziņoja, ka atbalsta SKT, tās neatkarību un cīņu pret nesodāmību visās situācijās.

"Es vēlreiz apstiprināju Francijas prioritātes: tūlītēja ķīlnieku atbrīvošana, pamiers, milzīga humānā palīdzība un divas valstis, kas dzīvo mierā un drošībā," pēc tikšanās ar Kacu paziņoja Sežurnē.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu