Incidents Viļņā: lidostā nolaidusies lidmašīna, kas bija ceļā uz Maskavu (2)

Foto: Bradley Caslin/Shutterstock

Sestdien Viļņā aviokompānijas "Corendon Airlines" reiss no Antālijas uz Maskavu negaidīti nolaidās galvaspilsētas lidostā. Lietuvas lidosta informēja, ka lēmums nolaisties tika pieņemts, jo lidojuma laikā pasažierim pasliktinājās veselības stāvoklis. Pēc neilgas uzkavēšanās Viļņā lidmašīna turpināja ceļu uz Maskavu, vēsta medijs "15min.lt".

Aviokompānijas "Corendon Airlines" reisam no Antālijas uz Maskavu sestdien neplānoti nācās nolaisties Viļņā.

Viļņas lidostā lidmašīnu sagaidīja Valsts robežsardzes dienests, drošības dienests un ātrās palīdzības dienests. Viens pasažieris pēc pārbaudes tika nogādāts slimnīcā. Viņu pavadīja Valsts robežsardzes dienesta darbinieki.

Lidmašīnā bija 167 pasažieri, un pēc pasažiera nogādāšanas slimnīcā lidmašīna plkst. 13.50 pacēlās, lai lidotu uz Maskavu.

Šī ir otrā šāda lidmašīnas nosēšanās Viļņas lidostā pēdējā laikā. Līdzīgs incidents notika 2023. gada oktobrī. Toreiz Viļņā nolaidās aviokompānijas "Southwind Airlines" lidmašīna, kas arī reģistrēta Turcijā, jo sievietei, kas ceļoja uz Maskavu, bija veselības problēmas.

Kopš kara sākuma Ukrainā no Viļņas uz Krieviju nav lidojušas lidmašīnas. Tomēr saskaņā ar spēkā esošajiem ES noteikumiem gaisa telpa ir stingri slēgta Krievijas aviosabiedrībām. Ja lidojumus veic Krievijā nereģistrēta aviosabiedrība, tā var lidot bez ierobežojumiem - pat tad, ja tā ceļo tieši uz Krieviju no trešām valstīm caur ES gaisa telpu.

Šis maršruts ir īsāks un līdz ar to ekonomiski izdevīgāks nekā lidojums caur Krievijas teritoriju. To izmanto tādi uzņēmumi kā "Corendon Airlines", tāpat kā to agrāk darīja "Southwind Airlines".

Atklājas, ka Turcijas aviokompānija, kas dibināta īsi pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, ir Krievijas uzņēmuma kontrolē

Eiropas Savienība (ES) slēgusi savu gaisa telpu Turcijas aviokompānijai "Southwind Airlines", jo Somijas aviācijas iestādes secinājušas, ka šo lidsabiedrību kontrolē Krievijas uzņēmums.

"Mūsu vispārējais novērtējums liecina, ka nozīmīga īpašumtiesību daļa un faktiskā kontrole nepieder Turcijas personām vai uzņēmumiem. Mēs esam secinājuši, ka aviosabiedrība un tās kontrole ir saistīta ar Krievijas spēlētājiem," "Turizm Guncel" citē Somijas transporta un sakaru iestādes "Traficom" vadītāja Jarko Sārimeki teikto.

Somija 25. martā "Southwind Airlines" atteica atļauju veikt lidojumus uz Helsinkiem. Savukārt 28. martā ES oficiāli informēja visas bloka dalībvalstis, ka "Southwind Airlines" lidmašīnām atbilstoši sankciju noteikumiem ir aizliegts ielidot ES gaisa telpā, vēsta "Turizm Guncel".

"Southwind Airlines" tika nodibināta 2022. gada aprīlī, neilgi pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, kura dēļ ES slēdza savu gaisa telpu Krievijas lidmašīnām.

Aviokompānijas galvenā mītne atrodas Antaljā.

Daļu lidmašīnu "Southwind Airlines" saņēma no Krievijas lidsabiedrības "Nordwind Airlines". Tā pieder Krievijas tūrisma kompānijai "Pegas Touristik", kas ir arī "Southwind Airlines" īpašniece.

"Southwind Airlines" maršrutu tīklā ir lidojumi no Turcijas uz Krieviju, Baltkrieviju, Vāciju un vēl vairāk nekā desmit valstīm. ES sankciju dēļ lidsabiedrībai būs jāatsakās no reisiem uz Vāciju un Itāliju, kā arī Šveici, jo to no visām pusēm ietver ES gaisa telpa.

Laikraksts "Bild", atsaucoties uz Polijas Iekšlietu ministrijas iekšējo informāciju un Polijas drošības dienestu ziņojumiem, vēstīja, ka "Southwind Airlines" ir iesaistīta nelegālo migrantu plūsmas veidošanā uz Eiropu caur Baltkrieviju un Krieviju, kas ir daļa no Krievijas un Baltkrievijas režīmu hibrīdoperācijas pret Rietumvalstīm, tostarp Latviju.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu