Uzsprāgusi Ziemeļkorejas raķete ar spiegošanas satelītu (2)

LETA
Foto: EPA/Scanpix

Ziemeļkorejas palaistā raķete, kam vajadzēja izplatījumā nogādāt valsts otro izlūkošanas satelītu, pirmdien drīz pēc starta uzsprāgusi, vēsta Phenjanas oficiālie mediji.

Līdz ar to kārtējo neveiksmi cietuši Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna plāni izplatījumā nogādāt vairākus satelītus, lai varētu labāk novērot ASV un Dienvidkoreju.

Pirmdienas raķetes starts notika dažas stundas pēc tam, kad Seulā bija satikušies Dienvidkorejas, Japānas un Ķīnas līderi.

Tas, ka Ziemeļkoreja sper šādu provokatīvu soli laikā, kad Ķīna reģionā iesaistīta augsta ranga diplomātijā, ir ārkārtīgi neparasti.

Kā vēsta Phenjanas oficiālā ziņu aģentūra KCNA, no Ziemeļkorejas galvenā kosmosa centra valsts ziemeļrietumos palaista jauna raķete ar spiegošanas satelītu.

Tomēr drīz pēc starta pirmajā lidojuma posmā raķete uzsprāgusi, kā noprotams, dzinēja problēmu dēļ.

Daži novērotāji uzskata, ka ar raķetes palaišanu Phenjana pauž nepatiku ar Ķīnas diplomātiskajām aktivitātēm.

Kims atzinīgi izteicies par "jauna Aukstā kara" ideju un cenšas stiprināt saites ar Pekinu un Maskavu, lai izveidotu vienotu fronti pret Vašingtonu, bet Pekinas diplomātiskās aktivitātes ar Seulu un Tokiju Phenjanā varētu tikt uzskatīta kā nevēlama notikumu attīstība.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu