Uzbrukums Navaļnija sabiedrotajam Volkovam: vienu no aizdomās turētajiem nevar izdot Lietuvai

LETA
Foto: -/AFP

Vienu no Polijas pilsoņiem, kurš tiek turēts aizdomās par uzbrukumu Krievijas opozīcijas aktīvistam Leonīdam Volkovam Viļņā, nevar izdot Lietuvai, 7. jūnijā nolēmusi Polijas tiesa.

Apelācijas tiesa norādījusi, ka Polijas pilsoni nevar izdot Lietuvai, jo Polijas prokuratūra izmeklē analoģisku krimināllietu par šo uzbrukumu, ziņo aģentūra "Reuters".

Lēmums par otru aizdomās turēto vēl nav pieņemts.

Jau vēstīts, ka abi Polijas pilsoņi Varšavā tika aizturēti 3.aprīlī, un pilsētas rajona tiesa aprīļa otrajā pusē nolēma viņus izdot Lietuvai ar nosacījumu, ka notiesāšanas gadījumā viņi sodu izcietīs Polijā. Abi Polijas pilsoņi iesniedza apelāciju.

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda 19.aprīlī bija pirmais, kurš publiski paziņoja, ka Polijā ir aizturētas divas personas aizdomās par uzbrukumu Volkovam. Tajā pašā dienā Polijas premjerministrs Donalds Tusks platformā "X" rakstīja, ka ir aizturēts arī kāds Baltkrievijas pilsonis, kurš varētu būt uzbrukuma pasūtītājs.

12.marta vakarā Viļņā notika uzbrukums mirušā Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija sabiedrotajam Volkovam. Uzbrucējs izsita Volkova automašīnas loga stiklu, apdullināja viņu ar asaru gāzi un sāka sist ar gaļas āmuru. Volkovam incidentā tika salauzta roka un traumēta kāja.

Par notikušo sākta pirmstiesas izmeklēšana. Lietuvas Valsts drošības departaments paziņoja, ka uzbrukums ir Krievijas organizēta un veikta operācija.

Nacionālā krīžu vadības centra vadītājs Vilmants Vitkausks sacīja, ka uzbrukums bija profesionāla, labi izplānota operācija, ko var saukt par pirmo politiskā terorisma gadījumu Lietuvā.

Volkovs dzīvo Lietuvā pēc tam, kad pameta Krieviju, kur viņam draudēja aizturēšana.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu