Tradicionālajā «Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2016» noskaidroti iecienītākie vīni

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

9. novembrī restorānā «Pullman Riga Old Town «jau otro gadu Latvijā notika vadošo Latvijas vīndaru ražojumu degustācija «Latvijas augļu un ogu vīna skate 2016». Kā jau katru gadu, arī šogad tika noskaidroti labākie vīni no vīndaru darinājumiem!

Pasākumā bija iespēja tikties ar desmit vīndariem un nogaršot vairāk nekā 80 augļu un ogu vīnu un sidru šķirnes. Katrs no vīna skates apmeklētājiem tika aicināts nobalsot par sev tīkamāko vīnu vai sidru. Interesanti, ka katrā sesijā vadībā izvirzījās divi vīni.

Labākais vīns «HoReCa» balsojumā:

  • Ozollapu vīns (Jokas, vīndaris Džons Brauns),
  • Piparkūku sidrs ( Naukšēnu vīna darītava, vīndaris Jānis Baunis).

Labākais vīns tautas balsojumā:

  • Dzirkstābols (Lubānas vīnotava, vīndaris Oskars Žvagins),
  • Piparkūku sidrs (Naukšēnu vīna darītava, vīndaris Jānis Baunis).

Šogad «Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2016» piedalījās šādas vīna darītavas un vīndari: Mr.Plūme (SIA Jumpravas Sidrs, Māris Plūme); Smilškalni (ZS Smilškalni, Alvils Elksnis); Līgatnes Vīna Darītava (SIA Līgatnes vīna darītava, Ainārs Vanags); Durbes Veltes (SIA Evi&Jo, Evija Kopštāle); Aizputes Vīna Darītava (SIA Aizputes vīna darītava, Mārtiņš Sants); Lubānas vīnotava (SIA Aiviekstes klēts, Oskars Žvagins); Jokas (SIA Jokas Development, Džons Brauns); Zilver vīndarītava (ZS Pīlādži, Jānis Zilvers); Naukšēnu vīna darītava (SIA Bauņu sēta, Jānis Baunis); Muižas Vīns (IK Cremon 6, Jānis Mikāns).

«Pirmo reizi organizējot šo skati, mēs nedomājām, ka gaidāma tik liela interese un atsaucība, tāpēc šogad šo ikgadējo pasākumu vēlamies nodēvēt jau par tradīciju! Tradīciju, kura ik gadu paver iespēju jebkuram vīna cienītājam iepazīt profesionālākos Latvijas augļu un ogu vīna meistarus, kā arī nobaudīt jaunākos vīndaru veikumus un atklājumus. Latvija ir bagāta ar savām dabas veltēm, tāpēc šo vīndaru darbs, kurā tiek izmantoti tikai Latvijas labumi, ir nenovērtējams un tikai atbalstāms!» izsakās Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības valdes loceklis Ričards Ivanovs.

    Uz augšu