Finālā tiksies «Žalgiris» un «Lietuvos Rytas»

SEB Baltijas Basketbola līgas (BBL) finālā iekļuva latviešu Sanda Buškevica un Roberta Štelmahera pārstāvētie Lietuvas vicečempioni «Lietuvos Rytas» un Lietuvas spēcīgākais klubs Kauņas «Žalgiris».

«Lietuvos Rytas» pusfinālā ar 82:58 (26:18, 25:10, 12:13, 19:17) sagrāva citu Lietuvas vienību «Šiauliai».

Marta beigās traumu guvušais Štelmahers bija gan pieteikts mačam, taču laukumā viņš nedevās. Buškevics laukumā aizvadītajā 21 minūtē guva piecus punktus.

«Lietuvos Rytas» labā 18 punktus guva Fredriks Hauss, bet 17 punktus - Metjū Nīlsens. «Šiauliai» rindās nevienam basketbolistam neizdevās sasniegt desmit gūto punktu robežu.

Ainara Bagatska trenētie Lietuvas čempioni Kauņas «Žalgiris» pusfinālā ar 91:56 (21:13, 20:17, 29:13, 21:13) sagrāva citu Lietuvas komandu «Nevežis».

Uzvarētājiem labākais bija Tanoka Bērds, kurš guva 27 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas. Darjus Lavrinovičs uzvarētājiem guva 21 punktu un izcīnīja 15 atlēkušās bumbas.

«Nevežis» rindās nevienam basketbolistam neizdevās sasniegt desmit gūto punktu robežu.

Līdz ar to svētdien finālā spēlēs «Lietuvos Rytas» un «Žalgiris», bet mačā par trešo vietu tiksies «Šiauliai» un «Nevežis».

SEB BBL piekto vietu sestdien izcīnīja Latvijas čempioni «Ventspils», kas ar 91:75 (23:12, 28:20, 20:15, 20:28) uzvarēja otru spēcīgāko Latvijas komandu «Barons»/LU.