Pirmo reizi Latvijā ārsti piešuj nogrieztu dzimumlocekli [papildināts]

BNS
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pirmo reizi Latvijas medicīnas vēsturē ārsti kādam vīrietim piešuvuši pilnībā amputētu dzimumlocekli, kuru vīrietis dzērumā derībās pats sev nogriezis, ceturtdien ziņo Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma».

«Gaiļezera» slimnīcas mediķi televīzijai stāstīja, ka līdz šim ir bijuši gadījumi, kad dzimumloceklis amputēts daļēji, bet pirmo reizi tas nogriezts pilnībā un «atvests uz slimnīcu maisiņā».

Mediķi norāda, ka notikušais ir paša pacienta «stulbums» - viņš dzērumā ar draugiem uz 1000 latiem saderējis, ka nogriezīs savu «vīrieša lepnumu», un to arī izdarījis.

Slimnīcā viņš nogādāts noasiņojis. Mediķi viņam konstatējuši triju promiļu reibumu.

Replantācijas operāciju, kas ilga 3,5 stundas, veica Latvijas Plastiskās un mikroķirurģijas centra plastikas ķirurgs Aivars Tihonovs.

30 gadus vecs vīrietis slimnīcā tika nogādāts 17. jūlija naktī ar pilnībā nogrieztu dzimumlocekli. Pacients bija zaudējis daudz asiņu. Pieaicinot urologu Dr. Dāli, plastikas ķirurgi nekavējoties ķērās pie ļoti sarežģītās operācijas veikšanas.

«Šobrīd es pacienta stāvokli vērtētu kā labu, » stāsta ķirurgs Aivars Tihonovs, «taču tikai pēc pāris dienām varēs novērtēt operācijas rezultātu – vai piešūtais loceklis pieaugs vai nē. Jāņem vērā, ka vasarā, kad ir karstāks, audi ātrāk iet bojā. Loceklis bija novārtīts ar smiltīm vai ko līdzīgu, tādēļ, neskatoties uz antibiotiku lietošanu, var attīstīties nopietna infekcija. Dzīšanu ietekmē arī pacienta veselības stāvoklis, zaudēto asiņu apjoms, smēķēšana – jebkura cigarete var būt par iemeslu liktenīgai asinsvadu spazmai.»

Dzimumlocekļa replantācija ir nebijis notikums Latvijā, taču arī citur pasaulē šādas komplicētas operācijas tiek veiktas ļoti reti.

A.Tihonovs: «Locekļa amputācija notiek ļoti reti, jo parasti ir virsū apģērbs, un traumas mehānismam jābūt drastiskam, lai norautu locekli kopā ar drēbēm (tie varētu būt rotējoši spēka instrumenti, sprādziens, dzīvnieka kodumi). Tādos gadījumos audi ir stipri sadragāti un defekts ir tik liels, ka visbiežāk replantācija vispār nav iespējama. Otrs – psihiski slims cilvēks var pats sev nogriezt locekli. Tādiem, kuri to dara apzināti, visā pasaulē ļoti reti locekli «šuj klāt». Nu un galu galā citi iemesli, kāpēc amputē dzimumlocekli un līdz ar to ķirurgiem jāveic tā replantācija, notiek tik reti, ka rēķināmi reizi gadā vai retāk»

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu