Gada dzīvniekam - ūdram veltīta izstāde (5)

TVNET
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: www.flickr.com

Latvijas Dabas muzejā no 6. oktobra līdz martam būs apskatāma muzeja veidotā izstāde ''Ūdrs un bebrs'', kas veltīta 2010. gada dzīvniekam – ūdram. Izstādē interesenti aicināti tuvāk iepazīt ūdra un viņa kaimiņa bebra gan kopīgo, gan atšķirīgo dzīvesveidā.

Ūdrs ir izmanīgs dzīvnieks, kas prot nozust ātri un bez trokšņa, tāpēc dabā to ieraudzīt ir grūti. Bebru pamanīt ir vieglāk, galvenokārt pēc tā darbiem – nograuztajiem kokiem un sabūvētajiem aizsprostiem. Kādi “lietiskie pierādījumi” liecina par dzīvnieku klātbūtni? Kā viņu “vizītkartes” atšķirt no citu sugu dzīvnieku atstātajām pēdām? Kā pēc iemītās taciņas ūdens malā saprast, kas tur staigājis? To uzzināsiet izstādē.

Bieži vien ūdrs tiek jaukts ar bebru, tāpēc interesentiem būs iespēja iepazīt abus dzīvniekus – cik ļoti atšķirīgi tie ir gan pēc izskata, gan ieradumiem.

Latvijā ūdrs ir bieži sastopams dzīvnieks, jo pie mums vēl ir saglabājušās nepārveidotas mazās upītes, kuru krastos ūdrs labprāt apmetas uz dzīvi, atšķirībā no daudzām citām Eiropas valstīm. Eiropā ūdra izzušana saistīta ar vides degradāciju, pārveidošanu un medībām.

Par ūdru daudzumu rūpējas arī bebri, kuru Latvijā ir ļoti daudz. Applūdinot plašas teritorijas, bebri ūdriem sagādā gan dzīvesvietu, gan barību.

Gada dzīvnieka izvēli noteica gan tas, ka mēs varam lepoties ar šo reto dzīvnieku, gan arī ūdra interesantais dzīvesveids.

Vēl līdz 2010. gada 22. novembrim skolēnus aicinām piedalīties konkursā „Ūdru spēles”, kurā ir iespēja izveidot savu izziņas spēli. Konkursa mērķis ir sekmēt skolēnu izpratni par dabu un tās likumsakarībām, kā arī iepazīties ar Latvijas Dabas muzeja „Gada dzīvnieku 2010” – ūdru, tā bioloģiju un ekoloģiju, attiecībām ar citiem dzīvniekiem.

Vairāk informācijas par konkursu - Una Bērziņa, Latvijas Dabas muzeja Izglītības nodaļa; tālr. 67356051, e-pasts una.berzina@ldm.gov.lv

Komentāri (5)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu