Īsta atkarība, nevis mīlestība!

«O-ooo, sit man vēl!»

FOTO: Erots

Uzmanību: sadomazohisma elementi ir jebkurā seksuālajā dzīvē!

Sadistisku uzvedību nosaka vīrieša dzimumhormons testosterons, kura pārpilnība dažkārt mēdz būt arī sievietes organismā. Katrā cilvēkā slēpjas gan sadisms, gan mazohisms, tikai atšķirīgā pakāpē.

Sadisms un mazohisms iekļaujas normālā seksualitātē, ja partneri nepārkāpj robežu, ko otrs spēj izturēt, un apzinās, ka tā ir spēle, nevis dzīve.

Savukārt perversijas gadījumā cilvēks apmierinājumu gūst tikai no sadomazohistiskas uzvedības, bet partnera labsajūta viņu neinteresē. Šāda perversija jāārstē psihiatram, jo tā ir ļoti spēcīga un parasti nav pārvarama tikai ar psiholoģiskiem paņēmieniem.

Sadomazohistiskas vēlmes nav iespējams apslāpēt, tās var tikai izstumt zemapziņā, kur tās agrāk vai vēlāk sāks darboties kā bumba ar laika degli. Vismaz tā apgalvo ārsti.

Diemžēl cilvēki ar sadomazohistisku noslieci bieži vien vispirms nevis izrunājas ar savu otru pusīti, bet meklē citu partneri vai arī nāk pie seksologa. Daži meklē atbilstošu partneri internetā, nereti zaudējot saiti ar realitāti un dzīvojot tikai virtuālajā pasaulē — tiklīdz pienāk laiks satikties reālajā dzīvē, uzreiz meklē citu partneri.

Sadists un mazohists varētu būt ideāli partneri, taču sadomazohistiskās attiecībās nav mīlestības, tikai spēcīga atkarība, kas saista daudz stiprāk nekā mīlestība. Cits jautājums — cik tālu abi atļaujas iet savās attiecībās. Dažreiz sadists kļūst arvien agresīvāks, bet mazohists vairs nevar to izturēt. Turklāt, ja cilvēks ir iekšēji agresīvs, orgasma laikā, kad viņš sevi nekontrolē, viņa rīcība var izraisīt pat traģēdiju.

Ja cilvēks sadzīvē uzvedas sadistiski, visbiežāk viņš arī savās intīmajās attiecībās ir sadists vai mazohists. Mazohistiski noskaņota sieviete vienmēr neapzināti meklē sadistisku vīrieti.
Vairākums sieviešu, kuras dzīvo ar dzērājiem vīriem, kuri viņas sit, ir mazohistes. Ja cilvēks ilgu laiku sadzīvo ar ciešanām un necenšas savā dzīvē neko mainīt, tas nozīmē, ka viņš ir apmierināts un ieinteresēts šādās attiecībās.

Psihoterapeiti uzskata, ka gadījumos, kad fantāzijas ir nepārvaramas un tās neizdodas realizēt ar partneri, var vērsties intīmsalonos pēc atbilstoša pakalpojuma. «Ar svešu cilvēku, kuru vairāk nekad nesatiksim, bieži vien ir vieglāk sarunāties, un sekss ir viens no attiecību veidiem starp cilvēkiem,» atzīst arī seksologs.

Tikai jāņem vērā, ka sadomazohistisks sekss fantāzijās un realitātē nav gluži viens un tas pats. Realizējot šīs fantāzijas, nekad nevar paredzēt, kādas psiholoģiskas sekas tas var atstāt.

Uz augšu
Back