Jaunā Juglas dzīvnieku patversme aizvien konfliktu virpulī

Vairāki simti ziedotāju Juglas dzīvnieku patversmei pauž satraukumu par iespējamo jaunuzceltās mītnes nojaukšanu. Starp viņiem arī ziedotāja Ieva, kura tomēr cer, ka projekts „Labās mājas” īstenosies un sabiedrības ziedojumi netiks veltīgi izšķērdēti kāda uzņēmuma likto šķēršļu dēļ, tā pirmdien vēstīja LNT raidījums „Tautas balss”.

Projekts jau finiša taisnē

Ziedotāja Ieva „Tautas balsij” teica, ka joprojām Latvijā ir daudz nelaimē nonākušu un pamestu dzīvnieku, tāpēc patversmes projekts „Labās mājas” esot ļoti nepieciešams sabiedrībai. Tādēļ viņa neizprot, kāpēc sastopami pretinieki šim pozitīvajam projektam Juglas dzīvnieku patversmē.

Ieva atzina: „Ir cilvēki, kuri tagad cīnās, lai apturētu šo projektu, manuprāt, tas ir pilnīgs paradokss. Es ļoti ceru uz šīs firmas godaprātu un sirdsapziņu, ka viņi apdomāsies un neliks šķēršļus šo projektu īstenošanai un tas varētu sākt strādāt, jo praktiski projekts jau ir gatavs un varētu sākt darboties.”

Ziedotāja pauda pārliecību, ka projekts „Labās mājas” īstenosies, jo katra diena, kas aizkavē projektu, liedz arī palīdzību nelaimē nonākušajiem dzīvniekiem. „Tie ir mūsu sabiedrības savāktie līdzekļi, kas katru dienu šā uzņēmēja darbības rezultātā tiek izmantoti pilnīgi nelietderīgi. Es vispār nesaprotu, kā var cīnīties pret kaut ko tik humānu, tas ir tik necilvēcīgi,” sacīja Ieva.

Turpinās tiesvedība pret patversmi

Dzīvnieku aizstāve un Juglas patversmes pārstāve Linda Zirdziņa „Tautas balsij” skaidroja, ka problēmas šajā patversmē sākušās 2007.gadā, kad Rīgas dome Būvvalde izsniedza biedrībai būvatļauju patversmes celtniecībai.

Zirdziņa norādīja: „SIA „AGN” ir plānojis attīstīt šeit dzīvojamo māju rajonu, un viens zemesgabals ir iegādāts jau tiesvedības laikā, līdz ar to pats īpašnieks nonāk pretrunās - viņš ar mums tiesājas, ka īpašumam krītas vērtība, bet tajā pašā laikā pats iegādājas zemi.”

Pēc Zirdziņas domām, patversme nevarētu būt lielākais traucēklis Juglas mikrorajonā, jo blakus esošajā Juglas ielā vērojama intensīva transporta kustība, atrodas autoservisi furgoniem, tiek zāģēti kokmateriāli, kas esot skaļāki trokšņi par suņu rejām.

„Konkrēti uz blakus īpašumiem ir virzīti tikai seši suņu sprosti, bet pārējie suņu sprosti ir izvirzīti vai nu uz Juglas ielu, iekšpagalmu, vai uz meža pusi,” informēja Zirdziņa.

Uzņēmējs vēlas panākt kompromisu

Uzņēmuma „AGN” valdes priekšsēdētājs Agris Nagliņš „Tautas balsij” apliecināja, ka patiesi baidoties, ka Juglas patversme varētu nelabvēlīgi ietekmēt apkārtējo vidi. Uzņēmums esot izvirzījis priekšlikumu nepaplašināt patversmi vēl vairāk.

„Viņi savā mājas lapā norāda, ka ir paredzēta otrā, trešā kārta ar suņu treniņu, pastaigu laukumiem, veterināro klīniku, dzīvnieku viesnīcu, tas nozīmētu, ka kaimiņiem ir jārēķinās ar vairāku simtu suņu pastāvīgu uzturēšanos šeit,” sacīja Nagliņš.

Uzņēmējs vēloties rast kompromisu šajā situācijā. „Mums nav nekādas cīņas, es teiktu, ir sadarbība ar Rīgas domi par šīs teritorijas attīstību. Mēs necīnāmies viena iemesla dēļ - es paužu tikai savus argumentus un faktus un mēģinu atrast kompromisu sarunāties. Ja otrai pusei nav šādas vēlmes, tad ir manu interešu aizskārums, man ir konstitucionālas tiesības dzīvot labvēlīgā vidē,” norādīja Nagliņš.

Nagliņš uzskata, ka Rīgas dome esot nelikumīgi izsniegusi būvatļauju patversmes celtniecībai, ko esot apstiprinājusi arī pirmās instances tiesa. Nagliņš piebilda: „Ja uz šā nelikumīgi izdotā administratīvā akta pamata ir uzcelta šī patversme, tad vajadzētu atrast kompromisu, lai tas neietekmē kaimiņu tiesības un kaimiņu sadzīves apstākļus.”

Nelaimē pamesti dzīvnieki - ķīlnieku lomā

Tomēr laikā, kad notiek tiesvedība, ķīlnieku lomā palikuši dzīvnieki, kuriem nepieciešams atbalsts. Šobrīd jaunuzceltā patversme stāv tukša un dzīvnieki paliek bez palīdzības, vēstīja „Tautas balss”. Zirdziņa norāda, ka jaunā patversme ierīkota moderni.

„No patversmes darba laika beigām pulksten 18.00 līdz nākamajam rītam suņi atrodas patversmes iekšpusē, līdz ar to ir maksimāli samazināts jebkāds radītais troksnis. Kā mēs redzam, telpā arī nav logu, līdz ar to ventilācija notiek caur iekšējo speciāli ierīkotu gaisa apmaiņas sistēmu,” stāstīja Zirdziņa.

Dzīvnieku aizstāvji cer, ka ziedotāju nauda nebūs izšķērdēta veltīgi un drīzumā strīdi par projektu beigsies un varēs sniegt palīdzību dzīvniekiem, kurus gaida arī iedzīvotāju saziedotās mantas – dažādas rotaļlietas četrkājainajiem draugiem un segas.

Skatīt pievienoto video.

Uz augšu