«McLaren» triumfē Šanhajas trasē

Pirmās formulas pasaules čempionāta Ķīnas «Grand Prix» izcīņā šodien dubultuzvaru izcīnīja «McLaren» komanda.

Uzvaru sacensībās izcīnīja pagājušā gada pasaules čempions Džensons Batons, bet otro vietu ieguva viņa komandas biedrs, 2008. gada pasaules čempions Lūiss Hemiltons. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena šodien stājās «Mercedes GP» vācu pilots Niko Rosbergs.

Ceturto vietu Ķīnas Lielās balvas izcīņā ieguva divkārtējais pasaules čempions Fernando Alonso («Ferrari»), piektais finišēja «Renault» pilots Roberts Kubica, bet sestais bija kvalifikācijas uzvarētājs Sebastjans Fetels («Red Bull»).

Tāpat pie punktiem tika arī Vitālijs Petrovs («Renault»), Marks Vēbers («Red Bull»), Felipe Masa («Ferrari») un Mihaels Šūmahers («Mercedes GP»).

Pēc uzvaras Batons ar 60 punktiem kļuvis par sezonas kopvērtējuma līderi, otrajā vietā ar 50 punktiem ir Rosbergs, bet pa 49 punktiem ir Hemiltona un Alonso rēķinā.

Nākamais posms - Spānijas «Grand Prix» izcīņa - notiks pēc trim nedēļām Katalonijā.