Karsums iemet Masaļskim pagarinājumā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas «Dinamo» trešajā spēlē pēc decembra pārtraukuma svētdien savā laukumā mača pagarinājumā ar 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 1:0) uzvarēja Latvijas izlases vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvēto komandu Hantimansijskas «Jugra».

Vārtus Rīgas «Dinamo» labā guva Ģirts Ankipāns un Mārtiņš Karsums, bet «Jugra» vienības rindās izcēlās Jevgeņijs Blohins.

Rīgas «Dinamo» komandas vārtus otro spēli pēc kārtas sargāja vienības potenciāli trešais spēcīgākais vārtsargs Edgars Lūsiņš, bet «Jugra» komandas vārtu drošība bija uzticēta Masaļskim. Tieši abu komandu vārtsargi tika atzīti par mača labākajiem spēlētājiem savu vienību rindās.

Jau pašā spēles sākumā par Masaļska bloķēšanu divu minūšu sodu izpelnījās Broks Troters, taču jau uzreiz pēc spēles atsākšanas noraidījumu saņēma arī «Jugra» spēlētājs Dmitrijs Altarjovs. Tiesa, neilgi pēc tam uz noraidīto soliņu devās arī Aleksandrs Ņiživijs, kas viesiem tomēr deva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču bīstamas epizodes pie Lūsiņa sargātajiem vārtiem pretinieki tā arī nespēja radīt. Tā vietā teicamā metiena pozīcijā tika izvirzīts slovāks Roberts Petrovickis, taču lieliski «Jugra» vārtos darbojās Masaļskis. Pasvīst nācās arī Lūsiņam, kurš pēc paša kļūdas piespēlē tikai kritienā prata atsist pretinieka raidīto ripu, kura nenovēršami lidoja «Dinamo» vārtu tīklā.

Spēles turpinājumā abu komandu izpildījumā bija novērojams liels kļūdu skaits, kā rezultātā bīstami momenti pie vienību vārtiem neradās. Komandas atkal aktivizējās trešdaļas noslēdzošajā daļā, kad vairākas reizes spēlē bija spiesti iesaistīties Lūsiņš un Masaļskis.

Vislabākā iespēja radās Ņiživijam un Jēkabam Rēdliham, kuri divatā izslidoja pret vienu «Jugra» vienības aizsargu, taču acīgi pretinieku komandas vārtos darbojās Masaļskis. Drīz vien laukuma saimniekiem pirmo reizi šajā mačā radās iespēja divas minūtes aizvadīt skaitliskajā vairākumā, taču par spīti lielajam spiedienam sāncenšu vārti palika neieņemti.

Abpusējām kļūdām bagātā otrās trešdaļas ievadā labākas iespējas atklāt spēles rezultātu pavērās «Dinamo» hokejistiem, taču allaž savus pienākumus veiksmīgi veica Masaļskis. Pēc diezgan haotiski aizvadītām pāris spēles minūtēm trešdaļas vidū viens pret Lūsiņu izrāvās «Jugra» komandas uzbrucējs Artjoms Buļanskis, pret kuru pēdējās cerības pārkāpumu veica Guntis Galviņš. Tiesnesis uz «Dinamo» vārtiem nozīmēja soda metienu jeb «bullīti», taču pēc Lūsiņa apspēlēšanas Buļanskis ar neērto nūjas pusi tomēr raidīja ripu pāri mājinieku vārtiem.

Drīz vien «Dinamo» spēlētājiem radās iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, un burzmā pie pretinieku vārtiem Mārtiņš Karsums pamanījās raidīt ripu pretinieku vārtos, taču spēles galvenais tiesnesis precīzi fiksēja Karsuma bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju, neieskaitot rīdzinieku vārtu guvumu un piešķirot Karsumam divu minūšu noraidījumu. Īsi pēc tam par pārkāpumu pret Troteru «Jugra» uz īsu brīdi palika trīs laukuma spēlētāju sastāvā, taču ne tad, ne arī līdz pašām trešdaļas beigām mača rezultāts netika atklāts, lai arī Lūsiņam vairākas reizes nācās atvairīt ļoti bīstamus pretinieku veiktos raidījumus. Kas neizdevās viesiem, izdevās mājiniekiem - 18 sekundes pirms trešdaļas beigām burzmā pie vārtiem precīzs metiens padevās Ankipānam, kurš raidīja ripu virs Masaļska pleca, atklājot spēles rezultātu.

Spēles noslēdzošās 20 minūtes ar vētrainiem uzbrukumiem uzsāka atspēlēties spiestie viesi, taču veiksmīgi spēlējošais Lūsiņš un «Dinamo» aizsardzības spēki kopējām pūlēm prata savus vārtus nosargāt neskartus, lūkojot atbildēt ar ātriem pretuzbrukumiem. Izcietuši divas minūtes skaitliskajā mazākumā, kad uz noraidīto spēlētāju soliņu devās Arvīds Reķis, «Dinamo» spēlētāji ilgu laiku baudīja neapšaubāmu teritoriālo pārsvaru, pie Masaļska vārtiem izveidojot vairākas daudzsološas vārtu gūšanas iespējas, taču precīzs metiens sekoja otrā laukuma galā, kad trešdaļas 14.minūtē vārtus guva Blohins, izlīdzinot dueļa rezultātu.

Spēles pamatlaika beigās abas komandas aktīvi meklēja iespējas tikt pie uzvaras, taču allaž meistarīgāki izrādījās vienību vārtsargi. Labākā iespēja radās viesiem, kad dažas sekundes pirms pamatlaika beigām pirmais pie Lūsiņa atsitās ripas piesteidzās «Jugra» spēlētājs, taču ripa pēc viņa raidījuma atsitās pret «Dinamo» vārtu stabu.

Spēles pagarinājuma vidū pēc skaistas individuālās darbības teicamās metiena pozīcijās nokļuva Kristaps Sotnieks un Jēkabs Rēdlihs, taču abos gadījumos savu komandu no vārtu zaudējuma glāba Masaļskis. Taču tad pretinieku vārtu priekšā nepiesegts nokļuva Karsums, kurš precīzi realizēja Tomaša Surovija piespēli un atnesa «Dinamo» komandai uzvaru pagarinājumā.

Abām komandām šī bija otrā tikšanās reizē šosezon. Iepriekšējais mačs notika Hantimansijskā, kurā Latvijas klubs spēles izskaņā ar rezultātu 2:3 piekāpās «Jugra» hokejistiem.

Masaļskis šosezon laukumā devies 13 savas komandas spēlēs, pirms šodienas mača vidēji spēlē ielaižot 3,50 ripas, kas, salīdzinoši ar pagājušo gadu, kad Masaļskis spēlēja Rīgas «Dinamo» rindās, ir daudz sliktāks rādītājs.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā pēc šīs spēles Rīgas «Dinamo» ar 54 punktiem 37 spēlēs pakāpās uz dalītu 6. vietu, tādu pašu punktu skaitu dalot arī ar Baltkrievijas komandu Minskas «Dinamo», bet «Jugra» ar 59 punktiem 37 cīņās atrodas 6. pozīcijā Austrumu konferencē.

Rīgas «Dinamo» arī nākamo spēli aizvadīs savā laukumā, kad nākam otrdien uzņems Omskas «Avangard» vienību. Tā būs pēdējā Rīgas «Dinamo» spēle šogad.