C 29.10.2020.

Ušakova ārstēšanos, iespējams, segs valsts; saziedoto atdos bērniem

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) ārstēšanos, iespējams, segs valsts, bet saziedoto naudu mērs ziedos bērniem, kam nepieciešama ārstēšana ārvalstīs.

Latvijas Republikas Veselības norēķinu centrā (VNC) ir iesniegtas izziņas no Berlīnes klīnikas «Charite» par Ušakova ārstēšanas gaitu, portālu «Apollo» informēja Ušakova preses sekretāte Anna Kononova.

Saskaņā ar Latvijas Republikā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, katrs valsts pilsonis  var pretendēt uz valsts palīdzību gadījumos, kad ir nepieciešama ārstēšanās ārvalstīs un šo nepieciešamību ir konstatējis  ārstu konsīlijs, norādīja Kononova.

Pamatojoties uz iesniegtajiem dokumentiem, VNC lems par iespējamo palīdzību un tās apjomu. Ušakova gadījumā tieši ārstējošo slimnīcas ārstu konsilijs konstatēja nepieciešamību pēc turpmākas ārstēšanās nodrošināšanas ārvalstīs, pārvedot viņu uz slimnīcu Vācijā, atzīmēja Kononova.

Uzreiz pēc traģiskā notikuma Ušakova ģimene vērsās pie sabiedrības ar aicinājumu palīdzēt savākt līdzekļus viņa ārstēšanai ārzemēs. Kopumā ir saziedoti 180 000 latu. Kopējās ārstēšanas izmaksas būs zināmas tuvākajā laikā, kad slimnīca sagatavos rēķinu.

Ušakovs no saviem līdzekļiem segs rehabilitācijas izmaksas, pastāstīja Kononova. Savukārt visi līdzekļi, kas paliks pāri no saņemtajiem ziedojumiem, tiks novirzīti labdarībai, konkrēti – bērniem, kam ir nepieciešama ārstēšana ārvalstīs, bet, kuri dažādu iemeslu dēļ, nevar saņemt atbalstu no valsts.

Gadījumā, ja no VNC tiks piešķirts līdzfinansējums Ušakova ārstēšanas izdevumu apmaksai, palīdzību varēs saņemt lielāks bērnu skaits.