P 26.10.2020.

Līgatnes lāči nākamnedēļ varēs ieelpot svaigu gaisu

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Līgatnes lāči Mikus un Puika pēc pārvešanas uz Ķekavas novada dzīvnieku patversmi «Mežavairogi» jūtas labi un vakar jau baudījuši savu pirmo maltīti, pacienājoties ar gaļu, maizi un salātiem, aģentūrai LETA stāstīja «Mežavairogu» saimnieks Mārtiņš Priede. Līdz nākamajai nedēļai abi lāči laiku pavadīs katrs savā sprostā, bet pēc tam tiks mācīti iet ārā mazajā voljerā.

«Mazajā voljerā lāči tiks laisti ārā pa vienam, jo vienu lāci ir vieglāk kontrolēt. Līgatnes lāčiem būs jāiemācās režīms, kas paredz vakarā nevis palikt ārā, bet gan atgriezties sprostā. Tikai tad, kad lāči būs iemācījušies jauno režīmu, viņi tiks laisti kopā lielajā pastaigu laukumā,» atklāja Priede.

«Mežavairogos» apmeklētājiem ir stingri aizliegts barot lāčus, jo tad, ja lācis tiek pie ēdiena āra aplokā, viņam pazūd interese atgriezties iekštelpās. «Mežavairogos» stingri pieturas pie šī aizlieguma, uzsvēra Priede, norādot, ka lāči ir gudri dzīvnieki.

Patlaban abi Līgatnes lāči ir mierīgi. Lai arī dzīvnieki atrodas katrs savā sprostā, starp viņiem ir savienojoša starplūka, līdz ar to viņi viens otru ne tikai redz, bet var arī sabakstīties ar deguniem.

Kopš «Mežavairogos» ieradušies Līgatnes lāči, āra aplokā nav tikušas arī lāču meitenes, taču āra pastaigā meitenes varēs doties jau rīt.

Jau ziņots, ka 9.maijā no Līgatnes dabas takām uz Ķekavas novada dzīvnieku patversmi «Mežavairogi» tika aizvesti lāči Mikus un Puika, jo arī abi lāči pēc Mades izbēgšanas enerģiski mēģināja izkļūt no sava voljera.

Līgatnes dabas taku lāču voljerā aprīļa beigās izveidojās sarežģīta situācija - palikuši bez lācenes Mades, lāči Mikus un Puika mēģināja izmantot voljera slikto stāvokli, atstāt nožogoto teritoriju un izkļūt brīvībā. 22.aprīlī tas jau izdevās lācenei Madei. Viņa no voljera bēga otro reizi, taču šoreiz pēc vairāku dienu neveiksmīgiem mēģinājumiem atgriezt viņu voljerā 24.aprīļa vakarā tika pieņemts lēmums Madi nošaut.

1.maijā, izvērtējot visas iespējas, iesaistītie dienesti lēma, ka lāču puikas tiks pārvesti uz Ķekavas novadā esošo dzīvnieku patversmi «Mežavairogi», kas lāčiem kļūs par pagaidu mājvietu. Tai pat laikā lāči ar dažādu kārumu palīdzību tika radināti pie pārvietojamiem būriem, ar kuru palīdzību lāči tika pārvesti uz pagaidu mājvietu.