Bērziņš privāti pabijis Šķēles birojā, kur darījumus mēdz kārtot «vecie oligarhi»

FOTO: Lita Krone/LETA

Valsts prezidenta Andra Bērziņa limuzīns maijā redzēts pie Dzirnavu ielas 68.nama, kur atrodas par oligarhu uzskatītā ekspolitiķa Andra Šķēles birojs, ziņo portāls «pietiek.com».

Prezidenta pārstāvji skaidro, ka Bērziņš neesot ticies ar Šķēli un ekspremjera biroju apmeklējis privātu iemeslu dēļ. Tikai pāris nedēļu pirms tam, 26. martā, «pietiek.com» tajās pašās telpās novēroja tiekamies trīs tā sauktos «vecos oligarhus» - Šķēli, Aivaru Lembergu un Aināru Šleseru.

Prezidents Bērziņš ar sliktu slavu apvītajā Šķēles birojā, kas pazīstams kā vieta, kur darījumus mēdz kārtot tā sauktie «vecie oligarhi», pēc Rīgas pils oficiāli skaidrotā, esot bijis privātu iemeslu dēļ.

Dzirnavu ielā 68 todien uz sapulci esot pulcējušies īpašnieki Vecrīgas namam, kurā dzīvoklis pieder arī Bērziņam.

Portāls norāda, ka runa ir par daudzdzīvokļu namu Vaļņu ielā 11, kas savulaik nonāca ar toreizējās «Unibankas» vadību un Šķēles ietekmi jeb tā dēvētā «Valmieras grupējuma» pārstāvju rokās.

«Tur notika SIA «Vaļņu nams» 11 akcionāru sapulce. Prezidents dzīvo konkrētajā adresē [Vaļņu ielā 11]. Ar Šķēli tam nav nekāda sakara,» uz jautājumu, vai Valsts prezidents Dzirnavu ielā 68 ticies ar Šķēli, portālam norādīja Bērziņa preses sekretāra Līga Krapāne.

Pirms gada, tūlīt pēc ievēlēšanas Valsts prezidenta amatā Bērziņš preses konferencē skaidroja, ka ar Šķēli viņu saistot tikai un vienīgi koleģiālas attiecības. Viņam ar Šķēli nekad neesot bijis kopīga biznesa. Tas, ka pirms vairākiem gadiem kopā ar Šķēles bijušo dzīvesbiedri Dzintru Šķēli un citām personām dibinājis SIA «Vaļņu nams 11», pēc Bērziņa vārdiem, bijusi «spiesta lieta». Tas esot bijis vienīgais veids, kā sakārtot īpašumattiecības par 9,8 miljoniem latu no Bērziņa iepriekš vadītās bankas atpirktajam piecstāvu namam Vaļņu ielā 11, Vecrīgā.

2007. gadā Bērziņš kopā ar Juri Aizezeru, Ievu Krastiņu un Šķēles bijušo dzīvesbiedri Dzintru Šķēli par 9,8 miljoniem latu no Bērziņa iepriekš vadītās «Unibankas» atpirka apmēram trīs ceturtdaļas no 1019 kvadrātmetrus liela zemesgabala ar piecstāvu ēku Vaļņu ielā 11, bet 2008. gadā daļu no sev piederošajām īpašuma daļām jau par 9,93 miljoniem pārdeva paši sev piederošajai SIA «Vaļņu nams 11».

Uz augšu