Patur apcietinājumā medmāsu, kas sakropļoja un nonāvēja savu bērnu

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa šodien nolēma pagarināt apcietinājuma termiņu 41 gadu vecajai medicīnas māsai, kura saukta pie kriminālatbildības par savu bērnu sakropļošanu un nonāvēšanu, aģentūrai LETA apliecināja prokurore Jekaterina Kušakova.

Prokurore šā gada maijā sievietei uzrādīja sākotnējo apsūdzību, un medmāsai draud mūža ieslodzījums.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Laura Pakalne, sākotnējā apsūdzība sievietei uzrādīta pēc Krimināllikuma (KL) 118.panta 3.punkta un KL 125. panta 2.daļas 4., 6. un 8.punkta, kā arī pēc Latvijas Kriminālkodeksa 99.panta 1.punkta.

Kriminālkodeksa, kas patlaban vairs nav spēkā, 99.panta 1.punktā - par slepkavību, ja tā izdarīta aiz mantkārības, - paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai ar mūža ieslodzījumu.

Par KL 118.panta 3.punktā paredzētu noziedzīgu nodarījumu - par slepkavību, ja to izdarījusi persona, kas jau agrāk izdarījusi slepkavību, izņemot slepkavību, kas izdarīta stipra psihiska uzbudinājuma stāvoklī, un slepkavību, pārkāpjot nepieciešamās aizstāvēšanās robežas vai personas aizturēšanas nosacījumus, - vainīgā persona var tikt sodīta ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no 15 līdz 20 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu.

Savukārt pēc KL 125.panta 2.daļas 4., 6. un 8.punkta - par tīšu smaga miesas bojājuma nodarīšanu, ja šīm, darbībām bijis mocīšanas vai spīdzināšanas raksturs, tās izdarījusi persona, kas jau agrāk izdarījusi slepkavību vai nodarījusi tīšus smagus miesas bojājumus, izņemot slepkavību vai smagus miesas bojājumus, kas nodarīti stipra psihiska uzbudinājuma stāvoklī vai pārkāpjot nepieciešamās aizstāvēšanās robežas vai personas aizturēšanas nosacījumus, un šīs darbības izdarītas pret personu bezpalīdzības stāvoklī, - vainīgā persona var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Prokuratūra informē, ka noziegumu rezultātā nāve iestājās diviem apsūdzētās personas bērniem. Noziedzīgie nodarījumi tika veikti laika posmā no 1997.gada 8.jūnija līdz 2011.gada 31.oktobrim, un tie izdarīti, lai iegūtu materiālus labumus.

Aizdomās turētā sieviete, būdama medicīnas māsa, daudzu gadu garumā aprūpējusi bērnus vairākās Latvijas slimnīcās, taču ārstniecības iestādēs nekas aizdomīgs neesot konstatēts. Arī medmāsas profesionālajā darbībā nav fiksēti nekādi pārkāpumi.

Vairākus mēnešus ilgā ekspertīze par sievietes garīgo veselību ir pabeigta. Lai gan policija tās rezultātus neatklāj, aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka sieviete atzīta par pieskaitāmu jeb pietiekami veselu, lai viņa varētu atbildēt par savu rīcību tiesas priekšā, kad lieta līdz tai nonāks.

Aizdomās turētā sieviete kopš pagājušā gada novembra beigām atrodas apcietinājumā.

Kā ziņots, pērn novembra beigās policija aizturēja un tiesa apcietināja kādu 1971.gadā dzimušu medicīnas māsu no Siguldas novada, kura tiek turēta aizdomās par to, ka viņa ilgstoši un apzināti radījusi mehāniskus acs bojājumus savai patlaban 12 gadus vecajai meitai, kamēr bērns gulējis miega zāļu iespaidā. Pēc sešus gadus ilgas meitenītes redzes problēmu pētīšanas mediķiem radušās aizdomas, ka viņai nav iedzimtas patoloģijas, bet acs tiek bojāta, mehāniski iejaucoties no ārpuses.

Divi minētās sievietes bērni miruši 1997. un 2008.gadā. Pavisam viņa dzemdējusi četrus bērnus, no kuriem viens jau piedzimis nedzīvs, tāpēc šo gadījumu policija neizmeklēja.

Uz augšu