Atrasts vīrieša līķis ar pazudušā miljonāra Rožeckina kredītkarti kabatā

FOTO: Lita Krone/LETA

Mežā Tukuma novadā atrastas pagaidām neidentificēta vīrieša mirstīgās atliekas. Mirušā drēbju kabatā bijusi 2008.gada pavasarī Jūrmalā pazudušā miljonāra Leonīda Rožeckina kredītkarte, liecina aģentūras LETA rīcībā esošās informācija.

Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, vīrieša līķis atrasts jūlija beigās un bijis pūšanas stadijā. Mirstīgās atliekas identitātes noskaidrošanai nosūtītas uz tiesu medicīnas ekspertīzi.

Tiesībsargājošās iestādes pagaidām nekādus komentārus saistībā ar šo lietu nesniedz. Izmeklēšanu veic Valsts policija.

Kā ziņots, pēc policijas sniegtās informācijas, Krievijas izcelsmes ASV pilsonis Rožeckins neskaidros apstākļos pazuda 2008.gada 16.martā laika posmā no plkst.0.15 līdz 7.30 no savas mājas Jūrmalā, Kāpu ielā. Namā tika atrastas miljonāra asinis.

Kriminālprocess par Rožeckina pazušanu vēlāk tika pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 116.panta - par slepkavību. Policija sliecas domāt, ka Rožeckins noslepkavots.

Britu mediji gan iepriekš izvirzījuši arī versiju, ka Rožeckins falsificējis savu nāvi un tagad dzīvo ASV. Izteikta arī iespēja, ka Rožeckins ir dzīvs un atrodas ASV liecinieku aizsardzības programmas patvērumā.

Rožeckins dzimis 1966.gadā Sanktpēterburgā (tolaik - Ļeņingrada), bet 13 gadu vecumā viņš kopā ar vecākiem emigrējis uz ASV, kur ieguvis izglītību Kolumbijas universitātē un Hārvarda Juridiskajā skolā. ASV viņš strādājis par juristu federālā tiesneša birojā, bijis advokāts birojos «Sullivan & Cromwell» un «White & Case», bet pagājušā gadsimta 90.gadu sākumā atgriezās Krievijā, kur nodibināja savu juridisko firmu.

Rožeckins bija viens no Krievijas investīciju bankas «Renaissance Capital» dibinātājiem, bet 1998.gadā viņš no bankas aizgāja un nodibināja savu investīciju kompāniju «LV Finance», kuras lielākais aktīvs bija 25% mobilo sakaru operatora «MegaFon» akciju.

2003.gadā viņš savu kompāniju un līdz ar to arī «MegaFon» daļas pārdeva «Alfa Group», bet tiesvedība par šo darījumu ilga vēl vairākus gadus. Pret Rožeckinu saistībā ar šo darījumu Krievijā pat tikusi ierosināta krimināllieta par krāpšanu, jo viņš pirms tam par akcijām jau esot saņēmis 40 miljonus ASV dolāru no Bermudu salās reģistrēta fonda IPOC. Pats Rožeckins gan apgalvojis, ka parakstīt dokumentus piespiests ar draudiem, un draudējis esot toreizējais Krievijas informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju ministrs Leonīds Reimans, kurš esot patiesais IPOC īpašnieks.

Rožeckins 2006.gadā ticis izsludināts starptautiskajā meklēšanā, un tiesa sankcionējusi viņa arestu.

Pēdējos gados pirms pazušanas Rožeckins biznesa aktivitātes Krievijā ievērojami samazināja. Viņam piederēja Londonas ikdienas bezmaksas biznesa avīze «City A.M.», bet 2007.gadā viņš kopā ar «The Walt Disney Company» bijušā vadītāja dēlu un vairākiem citiem uzņēmējiem Losandželosā nodibināja kinofilmu producentu kompāniju «L+E Productions».

Īpašumu Jūrmalā Rožeckins iegādājies 2003.gadā par 900 000 latu, liecina Zemesgrāmatas informācija.

Uz augšu