T 14.04.2021.

«Audi» papildina SQ5 dzinēju gammu ar jaudīgu benzīna motoru

FOTO: Publicitātes foto

Jaunais augstākās klases modelis ar 3.0 TFSI dzinēju un turbokompresoru ir izveidots īpaši Amerikas Savienoto Valstu, Kanādas un Ķīnas tirgiem. Tas uzņem ātrumu no 0 līdz 100 km/h 5,3 sekundēs, tā maksimālais ātrums ir 250 km/h.

Jauno SQ5 darbina jaudīgāks trīs litru V6 dzinējs, kura darba tilpums ir 2995 cm3. Tā kompresors novietots 90 grādu leņķī V cilindros un to ar jostām virza kloķvārpsta. Divi rotori turbokompresorā griežas ar ātrumu, kas lielāks par 20 000 apgriezieniem minūtē. Gaisa sprauga starp tiem ir tikai dažas milimetra tūkstošdaļas liela. Turbokompresors saspiež ieplūdušo gaisu līdz pat 0,8 bāriem; divi iekšējie dzesētāji to pēc tam atdzesē lielākas jaudas sasniegšanai .

3.0 TFSI dzinējs ražo 354 zs starp 6000 un 6500 apgriezieniem minūtē un nodrošina 470 Nm lielu griezes momentu uz kloķvārpstas starp 4000 un 4500 apgriezieniem minūtē. Jaudīgais dzinējs patērē vidēji 8,5 litrus degvielas uz 100 km savukārt kaitīgo CO2 izmešu daudzums atbilst 199 gramiem uz 1 kilometru.

Astoņu pārnesumu «tiptronic» un «quattro» pastāvīgā četru riteņu piedziņa ar griezes vektoru pārvieto SQ5 jaudu tieši uz ceļa. Ātri pārslēdzamā automātiskā transmisija piedāvā divus režīmus, un vadītājs var pārslēgt pārnesumus arī manuāli, izmantojot standarta pārnesumu pārslēgšanas lāpstiņas uz stūres.

Vispievilcīgākās dizaina iezīmes ir «Platinum Gray» krāsas vienrāmja režģis ar galvanizētiem dubultiem stieņiem ar alumīnija izskata apdari, jumta spoileris un pārveidotie bamperi. Priekšējo spārnu rotā V6 T emblēma. Spīdīgie stila elementi un ārējo atpakaļskata spoguļu ietvari ar alumīnija izskata apdari izceļ zonu ap logiem. Bez tam, automobilim ir divas ekskluzīvas kristāla efekta apdares – «Estoril Blue» un «Panther Black».

Sportiskums manāms arī interjerā. Mērierīcēm ir pelēkas ciparnīcas un balti cipari; pedāļiem un pārnesuma svirai ir spīdīga, alumīnijam līdzīga, apdare.

Interjers ieturēts melnā krāsā un griestu tapsējums papildu aprīkojumā pieejams «Moon Silver» krāsā. Elektriski regulējamie sporta sēdekļi standarta komplektācijā ir pieejami ar «Pearl Nappa» ādu/»Alcantara» materiālu. Polsteru ādas apdare papildu aprīkojumā pieejama pēc izvēles četrās krāsās.