T 27.01.2021.

«Nordea» Rīgas maratonā šogad skries arī pa Brīvības ielu

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Iekļaujoties Eiropas Kultūras galvaspilsētas kultūras notikumu programmā, «Nordea» Rīgas maratonā šogad 18.maijā skries arī pa Brīvības ielu, portālu informēja Inese Ķīkule, projektu vadītāja.

Simboliskais «Brīvības ielas Kultūras kilometrs» jeb posms no Stabu ielas līdz Vecrīgai visās skrējiena distancēs tiks iekļauts ar īpašu kultūras, mūzikas un performanču programmu, kas galvaspilsētas centrālo ielu, Rīgu un Latviju skrējiena dalībniekiem ļaus izbaudīt no cita – kultūrvēsturiska un izklaidējoša – skatu punkta.

«Nordea» Rīgas maratona un «Brīvības ielas Kultūras kilometra» vadmotīvs 2014.gadā ir «Skrienam ar dziesmu». Programmas veiksmīgai realizācijai plānojam iesaistīt gan korus, māksliniekus, populārus DJ, scenogrāfus un performanču meistarus, gan, protams, pašus skrējējus, kurus, paralēli skriešanai, arī centīsimies iesaistīt līdz-dziedāšanā. Par to, kā tas notiks, gan patreiz vēl lauzām galvas, lai detalizētu programmu laicīgi izziņotu martā», šī gada plānus atklāj Nordea Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

Plānots, ka 2014.gada kultūras programmu Nordea Rīgas maratons turpinās arī nākotnē, reprezentējot dažādus Latvijas kultūras aspektus. Šāda pieeja ļaus skrējienam vairāk atšķirties un izcelties uz Eiropas galvaspilsētu un pasaules maratonu fona, veicinot arvien jaunu t.s. «maratona tūristu» pieplūdumu galvaspilsētā un nodrošinot skatītāju un līdzjutēju pieplūdumu trases malās.

Lai arī 18.maija kultūras programmas epicentrs atradīsies uz Brīvības ielas un it īpaši «Brīvības ielas Kultūras kilometra» ietvaros, «skrienam ar dziesmu» vadmotīvs tiks izvērsts arī pārējās jaunās trases daļās.

«Nordea» Rīgas maratona jaunā trase saglabās dalībniekiem ierasto un iecienīto starta un finiša vietu 11.novembra krastmalā, kā arī Eksporta, Hanzas, Elizabetes, Meierovica bulvāri, Kaļķu ielu, Vanšu tiltu, Valdemāra ielu, Ķīpsalu un Krasta ielu. Jāatzīmē, ka pateicoties «Brīvības ielas Kultūras kilometram» (no Stabu ielas līdz Vecrīgai) jaunā trase nešķērso Dienvidu tiltu un ļauj ievērojami samazināt Krasta ielas posmu, kas maratona un pusmaratona dalībniekiem bija īpašs izaicinājums karstos laika apstākļos.

Organizatori ir pārliecināti, ka jaunā trase «Nordea» Rīgas maratonu padarīs ne tikai vēl centrālāku un skatītājiem pieejamāku, bet arī ātrāku skrējējiem. Saskaņā ar Starptautiskās vieglatlētikas savienības (IAAF) un Maratonu asociācijas (AIMS) noteikumiem, trase tiks starptautiski sertificēta.

Arī 2014.gadā kā tradicionāli jau ierasts, dalībnieku izvēlei ir pieejamas četras distances – maratona distance (42km 195m), pusmaratona distance (21 km 097,5 m), 10 km distance un 5 km distance.

Reģistrācija pasākumam

Dalībai Nordea Rīgas maratonā ir iespējams pieteikties līdz 2014.gada 17.maijam, piesakoties oficiālajā mājas lapā www.nordearigasmaratons.lv un Nordea bankas klientu apkalpošanas centros visā Latvijā. Kā jau ierasts pasākuma ģenerālsponsors Nordea banka visiem saviem klientiem līdz 2014.gada 30.aprīlim piedāvā iespēju pieteikties ar 10% atlaidi no dalības maksas. Pieteikties izdevīgāk līdz šī gada 28.februārim.

Jau tagad pasākumam visās distancēs reģistrējušies vairāk nekā 2 000 dalībnieku no 32 pasaules valstīm. Sagaidāms, ka pasākuma starptautiskā popularitāte, pateicoties Eiropas Kultūras galvaspilsētas pievilcībai un Nordea Rīgas maratona aktivitātēm ārvalstu tirgos, šogad varētu augt.

Redaktors iesaka