Bērnu slimnīca rīko tikšanos ar Dāvi

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Piektdien, 16.janvārī, plkst.10 RCB filiāles «Saulaino dienu bibliotēka» telpās, Vienības gatvē 45 notiks tikšanās ar Bērnu slimnīcas pacientu Dāvi, viņa mammu, Dāvja ārstējošo ārstu un Bērnu slimnīcas fonda pārstāvjiem. Tikšanās laikā Bērnu slimnīca informēs par Dāvja ārstniecību Filadelfijas slimnīcā, pacienta veselības stāvokli, kā arī Bērnu slimnīcas fonds sniegs atskaiti par Dāvja ārstniecībai izlietotajiem līdzekļiem.

Dāvis pagājušajā nedēļā tika izrakstīts no Filadelfijas Bērnu slimnīcas un kopā ar mammu atgriezās Latvijā. Dāvis uz ASV devās pagājušā gada 16.decembrī, lai saņemtu viņa dzīvībai nepieciešamu operāciju, kādu varēja nodrošināt Filadelfijas Bērnu slimnīcā. 18.decembrī zēnam tika veikta operācija, kas noritēja astoņas stundas un kurā piedalījās arī Dāvja ārstējošais ārsts Olafs Volrāts no Bērnu slimnīcas.

Procedūra bija veiksmīga, un Dāvim jau decembra beigās tika izņemtas drenes un viņš patstāvīga varēja staigāt pēc gandrīz vairāk nekā pusgadu ilga perioda.

Filadelfijas Bērnu slimnīcas ārsti turpina meklēt cēloni, kā rezultātā zēnam radās nopietni veselības sarežģījumi, taču šobrīd ir skaidrs, ka tā nav kardioloģiska saslimšana, par ko iepriekš bija aizdomas.

Pēc ārstu ieskatiem nepieciešamos izmeklējumus var veikt attālināti, par tiem, informējot Dāvja ārstējošos ārstus Latvijā.

Zēna dzīvības glābšanai un veselībai pāris dienu laikā tika saziedoti 317 173.95 eiro, valsts piešķīra 100 000 eiro.

Uz augšu