Foto: Atvērto durvju dienas Nacionālajā mākslas muzejā (18)

LETA/BNS
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Edgars Kalmēns/Apollo

Pirmajā Atvērto durvju dienā atjaunotajā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) ēkā ir liels cilvēku pieplūdums; iegriezušies arī vairāki jaunlaulātie, kuri savu kāzu dienu vēlas atzīmēt muzejā, informēja LNMM Komunikācijas nodaļas vadītāja Anna Balandina.

Viņa norādīja, ka līdz plkst.15 muzeja ēku apmeklējuši jau 25 līdz 30 tūkstoši cilvēku.

«Cilvēki vēlas izstaigāt muzeja ēku, apskatīt paveikto. Tāpat liela interese ir par LNMM piedāvātajām ekskursijām. Vienlaikus jāuzsver, ka cilvēku pārvietošanās notiek brīvi un nav bijusi vajadzība prasīt, lai kāds stāvētu ārā un gaidītu, kamēr atbrīvojas telpas,» sacīja Balandina.

Savukārt sestdienas vakarā tika iedegts muzeja ēkas fasādes apgaismojums.

Jau ziņots, ka Atvērto durvju dienas LNMM notiek no 12.decembra līdz 16.decembrim.

Tāpat ziņots, ka LNMM galvenā ēka Krišjāņa Valdemāra ielā 10a pēc pabeigtajiem vēsturiskās ēkas rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem tika nodota ekspluatācijā 1.decembrī.

Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis - Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka - bez kapitālā remonta bija kalpojusi sabiedrībai jau 107 gadus. Tāpēc tika pieņemts lēmums par ēkas rekonstrukciju un paplašināšanu ar mērķi radīt mūsdienīgu muzeja infrastruktūru mākslas darbu eksponēšanai, saglabāšanai. 2010. gadā 25. maijā Rīgas domes Īpašuma departaments izsludināja starptautisko metu konkursu ēkas rekonstrukcijas un piebūves projekta izstrādei. Kopā žūrijas vērtējuma tika iesniegti 28 arhitektu darbi. 2010.gada 30.septembrī žūrijas komisija par labāko vienbalsīgi atzina Lietuvas arhitektu biroja «Processoffice» radīto metu ar devīzi «VV 903». 2011. gada 24.janvārī parakstīts līgums par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja rekonstrukcijas, restaurācijas un jaunbūves būvprojekta izstrādi, bet 2012.gada 23.maijā ēkas būvprojekts tika akceptēts Rīgas pilsētas būvvaldē. 2013.gada 22.janvārī parakstīts būvdarbu līgums ar SIA «RE&RE» un līgums ar Centrālās finanšu un līgumu aģentūru par ERAF struktūrfondu finansējumu projektam.

Kā ziņots, rekonstrukcijas un restaurācijas laikā pilnībā atjaunota muzeja vēsturiskā ēka, kā arī ievērojami paplašinātas telpas - izveidota apakšzemes piebūve un jaunas izstāžu zāles muzeja bēniņos. Tik vērienīga restaurācija, rekonstrukcija un modernizācija notikusi pirmo reizi ēkas 110 gadu vēsturē. Mērķtiecīga darba rezultātā muzeja ēkā ir izveidota mūsdienīga infrastruktūra mākslas darbu eksponēšanai un saglabāšanai. Muzejā ir radīta vide sabiedrības izglītošanai un saturīgai brīvā laika pavadīšanai atbilstoši 21.gadsimta muzeju prasībām.

Atvērto durvju dienu laikā muzejā varēs nokļūt pa divām ieejām - galveno ieeju no Valdemāra ielas, kā arī pa ieeju pirmā stāva līmenī no Esplanādes parka puses. Katru dienu apmeklētājus uzņems aptuveni 30 LNMM darbinieki un brīvprātīgie.

Atvērto durvju dienas norisināsies līdz 16.decembrim. Nedēļas nogalē, 12.decembrī un 13.decembrī, muzejs būs atvērts no plkst.12 līdz 19, bet darba dienās - no 14.decembra līdz 16.decembrim - muzejs būs atvērts no plkst.14 līdz 19.

Muzeja ēkas rekonstrukcijas, restaurācijas un jaunbūves projekta pasūtītājs ir Rīgas domes Īpašuma departaments, būvprojekta autors ir Lietuvas arhitektu biroja «Processoffice» arhitekts Vitauts Biekša, savukārt būvniecības un restaurācijas darbus veica būvfirma «Re&Re». Līgums par LNMM rekonstrukciju, restaurāciju un paplašināšanu starp Rīgas domes Īpašuma departamentu un SIA «Re&Re» tika parakstīts 2013.gada 22.janvārī.

Darbu kopējās izmaksas ir 29,8 miljoni eiro, no kuriem 16,8 miljoni eiro ir Rīgas domes finansējums, bet 13 miljonu eiro finansējums piesaistīts no Eiropas Savienības līdzekļiem. Visas summas norādītas, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Komentāri (18)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu