«Grammy» ieguvējs Andris Nelsons: Man ir ārkārtīgs gods

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Diriģentam Andrim Nelsonam «Grammy» balvas saņemšana ir ārkārtīgs gods, liecina paziņojums viņa mājaslapā.

«Man ir ārkārtīgs gods saņemt «Grammy» balvu par labāko orķestra sniegumu par mūsu «Deutsche Grammophon» izdoto Dmitrija Šostakoviča 10.simfonijas ierakstu, kas dzīvajā izpildījumā tika ieskaņots slavenajā Bostonas simfoniskajā zālē,» norādījis Nelsons.

Diriģents atzīmējis Bostonas Simfoniskā orķestra mūziķu ieguldījumu ierakstā, kas ļāvis saņemt prestižo balvu. «Nav šaubu, ka šī prestižā «Grammy» balva prožektoru gaismā izceļ manus neparastos Bostonas Simfoniskā orķestra mūziķus, kuri Šostakoviča 10.simfonijas ierakstā tik spēcīgi parāda gan izsmalcināto mūziku, gan lielo emocionālo dziļumu, kas nāk no Staļina Padomju Savienības,» uzsvēris Nelsons.

Viņš teicis, ka atzinība par paveikto darbu sniegs jaunu iedvesmu iesāktā Šostakoviča projekta turpināšanai. «Mēs ceram, ka šis ieraksts orķestra atbalstītājiem un klasiskās mūzikas cienītājiem visā pasaulē parādīs mūsu nodošanos šai izcilajai mūzikai, kurā var iegūt tik daudz,» piebildis Nelsons.

Albums «Shostakovich: Under Stalin's Shadow - Symphony No.10» tika izdots pagājušā gada 31.jūlijā. Tas bija pirmais Nelsona un Bostonas Simfoniskā orķestra ieraksts, kuru izdevis «Deutsche Grammophon». Šostakoviča ciklā dubultalbuma formā šī gada aprīlī plānots izdot arī komponista 5., 8. un 9. simfonijas, kā arī «Hamleta» mūzikas ierakstus.

Jau ziņots, ka diriģents Nelsons pirmdienas vakarā ASV saņēmis prestižo mūzikas ierakstu balvu «Grammy» par viņa vadībā ierakstītu Bostonas Simfoniskā orķestra atskaņojumu. Nelsonu apsveicis gan Valsts prezidents Raimonds Vējonis, gan Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Uz augšu