Rīdzinieku parādi par piegādāto siltumenerģiju pārsniedz deviņus miljonus eiro

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Rīdzinieku parādi par piegādāto siltumenerģiju šobrīd ir nedaudz vairāk nekā deviņi miljoni eiro, kas ir līdzīgi kā pirms gada, tomēr nomaksas procents ir nedaudz sliktāks nekā aizvadītajā sezonā, aģentūrai BNS pastāstīja galvaspilsētas siltumapgādes uzņēmuma «Rīgas siltums» Informācijas daļas vadītāja Linda Rence.

«Jāatzīmē, ka situācija ir dinamiska un tā mainās ik dienu. Ziemas periods un pavasaris ir tas laiks, kad parādi ir vislielākie. Vasaras mēnešos parāds sarūk, un uz jaunās apkures sezonas sākumu tas tradicionāli ir vismazākais, jo, uzsākot apkures sezonu, parādsaistībām jābūt nokārtotām,» skaidroja Rence.

Tostarp viņa norādīja, ka parādi uzņēmumam ir finansiāls slogs, tāpēc tiek piesaistīti īstermiņa kredītresursi, lai regulāri spētu norēķināties ar enerģijas piegādātājiem «Latvijas Gāze» par patērēto dabasgāzi un iepirkto siltumenerģiju no «Latvenergo».

Vienlaikus Rence atzīmēja, ka visas mājas, kuru īpašnieki vēlējās uzsākt apkuri, ir to uzsākušas. Dažādu iemeslu dēļ apkures sezonu neuzsāka aptuveni piecu māju īpašnieki - pamatā tas bija mājas, kurās notiek remonti un tās ir tukšas vai mājas, kurām ir alternatīva apkure.

«Jautājumus par apkures sezonas uzsākšanu, tās beigšanu un izvēlētiem siltumenerģijas taupības režīmiem izlemj ēku vai dzīvokļu īpašnieki, savu nostāju paužot ēkas pārvaldniekam,» stāstīja Rence.

«Rīgas siltums» ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. No uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas 77% tiek izmantoti dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir 900 kilometru, no kuriem 75% atrodas «Rīgas siltuma» īpašumā. Uzņēmuma akcionāri ir Latvijas valsts – 48,995%, Rīgas dome – 49%, «Enerģijas Risinājumi. RIX» – 2% un valsts uzņēmums «Latvenergo» – 0,005%.

Uz augšu