Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Divas gleznas no Džonija Depa kolekcijas izsolītas par 11,5 miljoniem dolāru

FOTO: Reuters/Scanpix

Divas gleznas no amerikāņu aktiera Džonija Depa kolekcijas trešdien izsolītas par 11,5 miljoniem ASV dolāru (10,4 miljoniem eiro).

«Christie's» izsolē Londonā vairāku dienu garumā tiks pārdotas astoņas amerikāņu mākslinieka Žana Mišela Baskijas gleznas. Deps kolekciju sāka pirms 25 gadiem.

Trešdien Baskijas glezna «Pork» tika izsolīta par 6,8 miljoniem dolāru (6,1 miljonu eiro). Cena ir divas reizes augstāka, nekā tika prognozēts pirms izsoles.

Mākslas darbu, ko Deps 1998.gadā nopirka no Losandželosas galerijas, iegādājās Eleina Kvoka, «Christie's» izglītības direktore Āzijā.

Otro gleznu ar nosaukumu «Self-Portrait» par 4,7 miljoniem dolāru (4,2 miljoniem eiro) nopirka kolekcionārs, kurš vēlējās palikt anonīms. Darba prognozētā cena bija 1,5 līdz 2,2 miljoni dolāru (1,3 līdz divi miljoni eiro).

«Nekas nevar aizvietot Baskijas poētiskuma siltumu un aktualitāti vai svarīgos jautājumus un patiesības, kas ietvertas viņa darbos,» izsoļu nams «Christie's» citē Depu. «Viņa gleznu skaistā un satraucošā mūzika, klusuma kakofonija, kas uzbrūk mūsu maņām.»

«Christie's» norāda, ka Depa kolekcijas izsolīšana plānota jau no 2016.gada sākuma.

Kā jau ziņots, maijā Depa sieva Ambera Hērda pieprasīja šķiršanos pēc 15 laulībā aizvadītiem mēnešiem. Pāris nebija noslēdzis laulības līgumu.

Neilgi pēc šķiršanās ierosināšanas Hērda apsūdzēja Depu vardarbībā. Tiesa aizliedza Depam tuvoties Hērdai.

Pārējās Baskijas gleznas no Depa kolekcijas tiks izsolītas ceturtdien.

Redaktors iesaka