Policija: Londonas terorists rīkojies viens un ietekmējies no starptautiskā terorisma

FOTO: EPA/Scanpix

Londonā pie parlamenta ēkas teroraktu sarīkojušais uzbrucējs, domājams, rīkojies viens un ietekmējies no starptautiskā terorisma, ceturtdien paziņojusi Lielbritānijas policija.

Londonas pretterorisma policijas priekšnieks Marks Raulijs pavēstīja, ka saistībā ar teroraktu policija ir veikusi kratīšanu sešās vietās un aizturējusi septiņus cilvēkus.

Aizturēšanas veiktas pēc policijas «darbības Londonā, Birmingemā un citviet valsts teritorijā», viņš piebilda.

Raulijs paziņoja, ka teroraktā zaudējuši dzīvību četri cilvēki, ieskaitot uzbrucēju. Iepriekš tika ziņots par pieciem bojāgājušajiem.

Uzbrukumā nogalināta vairāk nekā 40 gadus veca sieviete, vairāk nekā 50 gadus vecs vīrietis un 48 gadus vecs policists vārdā Kīts Palmers, kurš tika nodurts pie parlamenta. Teroristu nošāva policija.

Vēl 29 cilvēki tikuši nogādāti slimnīcā, un septiņi ir kritiskā stāvoklī, piebilda Raulijs.

Trešdien tika ziņots par apmēram 40 ievainotajiem.

«Mēs joprojām uzskatām (..) ka šis uzbrucējs vakar rīkojās viens un bija iespaidojies no starptautiskā terorisma,» paziņoja Raulijs.

Policija pavēstīja, ka zina uzbrucēja identitāti, tomēr šajā izmeklēšanas stadijā to neatklās.

Dažas stundas pēc uzbrukuma policija veikusi kratīšanu kādā mājā Birmingemā, vēstīja mediji. Kratīšanas notikušas arī Londonā.

Jau vēstīts, ka trešdien sarīkotajā teroraktā uzbrucējs vispirms uz parlamentam līdzās esošā Vestminsteras tilta ar automašīnu ietriecās gājējos, divus nogalinot un desmitiem ievainojot.

Pēc tam uzbrucējs pie parlamenta ēkas nodūra policistu, bet pašu uzbrucēju nošāva bruņoti policisti.

Izceļoties apšaudei ar uzbrucēju pie parlamenta ēkas, tika slēgta Vestminsteras pils, ziņoja amatpersonas.

Uz augšu