Ķekavas novada domes vadību vēlas uzņemties JKP

Neils Kalniņš

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Jaunā konservatīvā partija (JKP) sarunās ar saviem partneriem plāno pārrunāt arī to, ka partija uzņemas Ķekavas novada domes priekšsēdētāja amata pildīšanu, aģentūrai LETA sacīja JKP līderis Ķekavā Neils Kalniņš.

Viņš pastāstīja, ka partijai pašlaik ir trīs cilvēki, kas «kvalificējas» šim amatam un koalīcijas sarunu procesā būs jāvienojas par to, kurš no visiem spētu pārvaldīt domi vislabāk.

Taujāts par sarunu partneriem, Kalniņš norādīja, ka sarunas tiek sāktas «no baltas lapas» ar visām partijām, kuras «mūsuprāt ir saprātīgas, racionālas, kuras savās priekšvēlēšanu programmās iekļāvušas lietas, kuras esam gatavi atbalstīt un kuras, savukārt, gatavas atbalstīt mūsu plānus Ķekavai».

Kalniņš arī prognozēja, ka mēra nomaiņai varētu būt liels atbalsts, jo «pārmaiņas vēlas ne tikai novada iedzīvotāji, bet arī tie politiķi, kas no jauna ievēlēti domē».

Ķekavas novada domes priekšsēdētājs pašlaik ir «Reģionu alianses» pārstāvis Andis Damlics.

Kā ziņots, Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie dati par atkārtotām vēlēšanām Ķekavas novada 785. vēlēšanu iecirknī liecina, ka JKP novada domē atņēmusi vienu vietu Latvijas Zemnieku savienībai (LZS).

Neskatoties uz to, ka vakar Ķekavas novada 785. vēlēšanu iecirknī par LZS sarakstu nobalsoja vairāk, proti, 428 balsstiesīgie vēlētāji, bet par JKP 343 balsstiesīgie, provizoriskie rezultāti liecina, ka kopumā pašvaldību vēlēšanās par JKP nobalsojuši 22,83% vēlētāji, tādējādi domē iegūstot piecas vietas.

Savukārt par LZS nobalsojuši 11,81% vēlētāji, kas ir par 0,26% mazāk nekā apkopojot datus par 3. jūnijā notikušajām vēlēšanām, kad par partiju nobalsoja 1098 jeb 12,07% balsstiesīgo. Līdz ar to, apkopojot provizoriskos rezultātus, LZS Ķekavas novada domē iegūst divas vietas, kas ir par vienu vietu mazāk nekā tas bija pēc 3. jūnijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām.

Provizoriskie vēlēšanu rezultāti liecina, ka pārējais domes sastāvs nav mainījies, jo pēc apkopotiem vēlēšanu rezultātiem Ķekavas novada 785. vēlēšanu iecirknī, partija «Gods kalpot mūsu Latvijai», «Vienotības», politisko partiju «Izaugsme» un «Latvijas attīstībai» kopīgais saraksts un «Reģionu alianse» katra saglabājusi pa divām vietām.

Savukārt «Saskaņa», Latvijas Zaļā partija, partija «Vienoti Latvijai» un «Vidzemes partija» novada domē saglabājusi katra pa vienai vietai.

Uz augšu