P, 26.09.2022.

No Indonēzijas vulkāna izglābti vairāk nekā 500 tūristi

LETA/DPA
No Indonēzijas vulkāna izglābti vairāk nekā 500 tūristi
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Indonēzijas Lombokas salā no Rindžani vulkāna ir izglābti vismaz 543 tūristi, kurus zemes nogruvumi pēc zemestrīces bija nošķīruši no ārpasaules, otrdien paziņoja Nacionālā katastrofu pārvaldības aģentūra.

Starp izglābtajiem ir 189 ārzemnieki, sacīja aģentūras preses sekretārs Sutopo Nugroho.

"Viņi visi bija sveiki un veseli," viņš piebilda.

Glābšanu pirmdien veica komanda, kuras sastāvā bija civiliedzīvotāji, karavīri un policisti.

Glābēji otrdien atrada vēl sešus dzīvus tūristus un vienu bojāgājušo.

Jau vēstīts, ka Lombokas salā svētdien notika 6,4 magnitūdu zemestrīce, kurā krītošas atlūzas laupīja dzīvību 16 cilvēkiem un sagrāva simtiem ēku. Vairāk nekā 350 cilvēku guva ievainojumus, lielākoties nopietnus.

Zemestrīce arī izraisīja zemes un akmeņu nogruvumus Rindžani vulkānā, kas ir otrs augstākais vulkāns Indonēzijā un iecienīta tūristu apskates vieta. Pastāvot bažām par jauniem nogruvumiem, ir slēgtas visas pārgājienu takas.

Pēc Indonēzijas ģeofizikas un meteoroloģijas aģentūras datiem, zemestrīces epicentrs atradās 47 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Lombokas lielākās pilsētas Mataramas, bet hipocentrs bija 24 kilometru dziļumā. Zemestrīcei sekoja vairāk nekā 120 pēcgrūdieni, no kuriem spēcīgākais bija 5,7 magnitūdas stiprs.

Šī zemestrīce bija jūtama arī netālajā Bali salā, kur daudzi tūristi panikā atstāja viesnīcas.

Indonēzija ar apmēram 130 aktīviem vulkāniem atrodas tā sauktajā Klusā okeāna "Uguns lokā", kur tektonisko plātņu berzēšanās dēļ bieži notiek zemestrīces un vulkānu izvirdumi. Spēcīga Indijas okeāna zemestrīce un cunami 2004.gadā prasīja 230 000 cilvēku dzīvības apmēram desmit valstīs, lielākoties Indonēzijā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu