Kučinskis: Latvija nav apmierināta ar nākamo ES daudzgadu budžeta projektu

Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) piektdien tikšanās laikā ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli norādījis uz Latvijas neapmierinātību ar nākamo Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžeta projektu.

Kučinska un Merkeles tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kas skar informācijas drošību, pārmaiņas finanšu sektorā, kā arī ES daudzgadu budžetu.

Runājot par ES daudzgadu budžetu, Kučinskis uzsvēra nepieciešamību noteikt lielākas tiesības ES valstīm piešķirtā finansējuma izlietošanā. Tāpat viņš norādīja, ka Latviju neapmierina pašreizējais ES daudzgadu budžeta projekts Kohēzijas finansējuma jomā.

"Mums nav pieņemams Eiropas Komisijas piedāvājums, tas paredz 13% samazinājumu Latvijas kohēzijas finansējumam. Nacionāli strādājam, lai veicinātu ātrāku tuvošanos ES vidējam līmenim. Turklāt OECD augsti novērtējusi Latvijas reformas," pauda Kučinskis.

Uzmanība sarunas laikā tika pievērsta visā Eiropā aktuālajam informācijas drošības jautājumam. Kučinskis apliecināja, ka Latvija vēlas turpināt veiksmīgo sadarbību ar Vāciju Latvijas mediju vides stiprināšanas jomā.

"ES līmenī vēlamies praktisku kopīgu rīcību cīņai ar dezinformāciju. Esam gatavi novērst iespējamos dezinformācijas draudus oktobrī gaidāmo Saeimas vēlēšanu laikā,"

sacīja premjers un apliecināja Vācijas kanclerei, ka savā darbībā arī turpmāk realizēs uz Eiropas vērtībām vērstu politiku.

Attiecībā uz finanšu sektoru tika norādīts, ka tā attīrīšana un risku pārvaldīšana tajā ir viena no valdības aktuālajām prioritātēm. Kopš šī gada sākuma Latvijā veiktas nopietnas izmaiņas likumdošanā - pieņemts "čaulu" kompāniju apkalpošanas ierobežošanas likums, uzlabota informācijas par patiesā labuma guvēju pieejamība, kā arī stiprināts sankciju likums. Vienlaikus tiek pievērsta liela uzmanība institucionālās kapacitātes celšanai, lai atbildīgajām institūcijām būtu pieejami visi nepieciešamie instrumenti. Latvijas un Vācijas intereses sakrīt ES ekonomiskajos jautājumos.

Kučinskis saņēma Merkeles apsveikumu Latvijas valsts simtgadē, kā arī apliecinājumu, ka abu valstu attiecības ir tradicionāli labas, un tādas tās saglabāsies arī turpmāk. Premjers uzsvēra, ka Vācija ir tuvs Latvijas stratēģiskais partneris gan divpusēji, gan ES, NATO un citos starptautiskās sadarbības formātos.

Uz augšu