Pāvests un Bono pārrunā pedofīlijas skandālu Īrijā
Foto un video

FOTO: SCANPIX

Romas pāvests Francisks trešdien, 19. septembrī Vatikānā ticies ar Īrijas rokzvaigzni, dažādu labdarības organizāciju aktīvistu Bono. 30 minūšu sarunā abi pārrunājuši vairākus tematus, to skaitā samilzušo pedofīlijas skandālu krīzi garīdzniecībā Īrijā.

Bono pēc sarunas paziņojis, ka pāvests ir "šausmināts" par neskaitāmajiem pedofīlijas skandāliem, kas plašāku rezonansi guvuši jau 90. gados, un turpinās vēl šodien.

Noskaties video:

Pāvests augusta beigās bija apciemojis Īriju, un publiski izteicās, ka baznīcas pilnvaroto nespēja adekvāti reaģēt uz noziegumiem pret bērniem ir sāpju un kauna avots katoļu kopienai.

"Mēs runājām par pāvesta lielo sašutumu šajos baznīcas skandālos," pēc sarunas komentēja Bono.

"Es viņam skaidroju, ka Īrijā tas viss izskatās tā, ka seksuālo noziegumu veicēji tiek sargāti vairāk nekā upuri, un es viņa acīs redzēju sāpju grimasi. Domāju, ka viņa reakcija bija patiesa, viņš ir īpašs vīrs šajos juku laikos."

Fotogalerija no tikšanās:

Kā ziņots arī Latvijā ziņu virsrakstos nonācis pedofīlijas gadījums, kad septembra sākumā aizturēts Latvijas Romas katoļu baznīcas garīdznieks no Rēzeknes.

Bono arī izplatījis paziņojumu, ka pēc tikšanās ar ārstiem, konstatēts, ka ar viņa balsi viss būs kārtībā un turneja varēs turpināties. Atgādinām, ka nesen koncertā Berlīnē "U2" solists zaudēja balsi un bija spiests atcelt uzstāšanos. 

Uz augšu