Mūrniece: Latvijas iedzīvotāju ideāli ir brīvība, nacionāla valsts un demokrātija

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Latvijas iedzīvotāju ideāli ir brīvība, nacionāla valsts un demokrātija, sestdien konferencē "Mūsu trejādā Latvija" sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

"Tas, ka mēs 50 okupācijas gados spējām sevī uzturēt dzīvu neatkarīgas Latvijas ideju, dod iedvesmu domāt par Latvijas pastāvēšanu cauri gadsimtiem, kalt plānu nākotnei un saprast, kādu vēlamies veidot Latvijas nākamo simtgadi. Mūsu ideāli ir brīvība, nacionāla valsts un demokrātija," pauda Saeimas priekšsēdētāja.

Kā uzsvēra Mūrniece, tieši līdzšinējie ideāli, tautas dārgumi un pieredze ir nākotnes pieturpunkti, raugoties uz Latvijas attīstību. Tā ir latviešu valoda un kultūra, Latvijas daba, latviskā dzīvesziņa un Rietumu civilizācijas garīgās vērtības, uzskata politiķe.

"Šajās dienās mums visiem ir svarīgi atgādināt saviem līdzcilvēkiem, kādēļ mūsu tautas vērtību vertikāle ir tieši tāda, kāda tā ir. Kāda ir mūsu pagātne, kas padarīja iespējamu mūsu tagadni, un kā, apzinoties pagātni un šodienu, veidot paļāvības pilnu rītdienu," sacīja Mūrniece, uzsverot, ka šiem pieturpunktiem ir jābūt svarīgam kritērijam arī Saeimas vēlēšanās.

Trīs Latvijas vēstures posmi – valsts nodibināšana, okupāciju periods un atjaunotā valsts – slēpj atbildi par tautas sakņu spēku, akcentēja Mūrniece. Saeimas priekšsēdētāja pateicās politiski represētajiem un ikvienam, kurš veltījis laiku, zināšanas un enerģiju Latvijas uzplaukumam, sakņu un vērtību uzturēšanai.

Nācijas atjaunošana nebūtu iespējama bez cilvēkiem, kuri, izgājuši pat vissmagākos ceļus, spējuši saglabāt dzīvesprieku, dziļu ieinteresētību valsts politiskajā dzīvē un spēju tālredzīgi novērtēt procesus sabiedrībā, akcentēja Mūrniece.

Konference "Mūsu trejādā Latvija" organizēta, lai atskatītos uz Latvijas valsts noieto ceļu pirmajā simtgadē, pārvarētajām grūtībām, liktenīgajiem pavērsieniem, veiksmēm un neveiksmēm. To rīko Latvijas Politiski represēto apvienība un Latvijas Okupācijas izpētes biedrība.

Uz augšu