Gobzems: Ja "KPV LV" nokļūs opozīcijā, tad Latvijas parlaments tādu opozīciju nebūs pieredzējis (12)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Partijas "KPV LV" nokļūšana opozīcijā neļaus atslābt citām 13.Saeimā iekļuvušajām partijām, jo ar partijas aktīvo rīcību Latvijas parlaments tādu opozīciju nebūs pieredzējis, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja partijas premjerministra amata kandidāts Aldis Gobzems.

Gobzems atgādināja, ka vēlētājs šajās vēlēšanās ir devis skaidru signālu, proti, viņi Latvijas politikā vēlas redzēt jaunas sejas un pārmaiņas, par ko liecina fakts, ka jaunajā Saeimā nomainās 65 deputāti.

"Tāpēc ir grūti iedomāties, ka savulaik pie varas esošās partijas šādu signālu valdības veidošanas procesā ignorētu. Tomēr, ja mūsu partija paliktu opozīcijā, tad ar mūsu aktīvo darbību tajā Latvijas parlaments vēl nekad tādu opozīciju nebūs pieredzējis," prognozēja Gobzems.

Fotogalerija: "KPV LV" sagaida vēlēšanu rezultātusfo

Jau ziņots, ka 13.Saeimā ievēlētajām partijām paredzēts šodien sākt apspriešanos par sadarbību pēc parlamenta vēlēšanām.

Sākotnēji paredzēts, ka vairākos politiskajos spēkos notiks iekšējās sanāksmes, kurās tiks pārrunāti vēlēšanu rezultāti.

Pēc tam paredzēts, ka varētu notikt arī savstarpējas sarunas par valdības veidošanu ar citiem politiskajiem spēkiem. Abas populārākās centriskās, centriski labējās jeb tā dēvētās latviskā spārna partijas, "KPV LV" un Jaunā konservatīvā partija paudušas gatavību uzņemties iniciatīvu koalīcijas tapšanas sarunās.

Tāpat šodien paredzēta pašreizējās, 12.Saeimas koalīcijas partiju pārstāvju sanāksme, kas tradicionāli notiek pirmdienās un kur tiek spriests par aktuālajiem politiskajiem jautājumiem.

Lai arī oficiālos komentāros politiķi pagaidām ir visnotaļ piesardzīgi, neoficiāli viņi norāda, ka ir vairāki iespējamie koalīcijas modeļi, tāpēc ar ultimātiem partijas nesteidzas.

Neoficiālās sarunās ar aģentūru LETA politiķi atzīmēja, ka no sešām partijām, kas iekļuvušas parlamentā un varētu piedalīties valdības veidošanā, var veidoties dažādi koalīcijas varianti, kādu no politiskajiem spēkiem valdībā neiesaistot.

Pašlaik valdības veidošanas sarunās nav iecerēts iesaistīt "Saskaņu", līdz ar to diskusijas varētu norisināties starp Jauno konservatīvo partiju, "KPV LV", nacionālo apvienību "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), "Attīstībai/Par", Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), kā arī "Jauno Vienotību".

Lielākoties šo partiju politiķi jau šodien sazinājušies un runājuši par vēlēšanu rezultātiem, tomēr nopietnas valdības veidošanas sarunas sākšoties nākamnedēļ. Pagaidām politiķi atturas prognozēt, cik ātri izdosies izveidot valdību, vai tas varētu notikt jau pirmajā sarunu raundā.

Izskanējusi arī iespējamība, ka "KPV LV" un JKP vajadzētu veidot bloku, kas varētu nozīmēt mēģinājumu atstāt opozīcijā ZZS. Nav gan zināms, vai "KPV LV" un JKP būs vienlīdz ieinteresēti vienoties par šādu scenāriju, un izskan arī jautājums, vai pēdējai tas būtu tik ļoti izdevīgi.

Tāpat tiek pieļauts, ka liberālāk noskaņotās partijas mēģinās koncentrēties arī uz savstarpējās sadarbības panākšanu. Tas varētu attiekties uz gaidāmo komunikāciju starp "Attīstībai/Par!" un "Jauno Vienotību". Šajā kontekstā tiek minēts arī scenārijs, kurā šīm divas partijām vajadzētu izveidot savu jaunās koalīcijas sava veida kodolu, piesaistot VL-TB/LNNK un ZZS, kā arī vienu no centriski labējo jeb latviskā spārna partiju līderēm - "KPV LV" vai JKP.

Kā ziņots, parlamentā iekļuvušas partijas valdības veidošanas iniciatīvu sākotnēji grasās ļaut uzņemties populārākajiem politiskajiem spēkiem aiz "Saskaņas" - "KPV LV" un JKP, savukārt "Saskaņu" iesaistīt valdības veidošanas sarunās parlamentā iekļuvušās partijas neplāno, liecina aģentūras LETA aptaujāto politiķu paustais.

Atbilstoši jaunākajiem rezultātiem, "Saskaņa" nākamajā parlamentā iegūs 23 deputātu vietas, "KPV LV" un JKP - pa 16, "Attīstībai/Par" un "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK - pa 13, Zaļo un zemnieku savienība - 11, bet "Jaunā Vienotība" - 8 deputātu vietas.

Gan "KPV LV", gan JKP pauduši gatavību uzņemties valdības vadīšanu.

 
Komentāri (12)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu