O 19.01.2021.

Aptaujā Rīga atzīta par piesārņotāko Baltijas valstu galvaspilsētu

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Aptaujā par Eiropas piesārņotākajām pilsētām Rīga ierindota 49. vietā, savukārt Viļņa un Tallina ierindotas attiecīgi 60. un 66. vietā, liecina digitālās datubāzes Numbeo.com šī gada pirmajā pusē veiktās aptaujas rezultāti.

Kopumā sarakstā apkopoti datubāzes lietotāju vērtējumi par 76 Eiropas pilsētām, no kurām par netīrāko atzīta Maķedonijas pilsēta Tetova, savukārt kā tīrākās novērtētas Helsinki, Reikjavīka un Cīrihe.

6

Reitings tiek veidots, respondentiem sniedzot vērtējumu par gaisa kvalitāti, dzeramā ūdens pieejamību un tīrību, ūdens piesārņojumu, atkritumu apsaimniekošanu, pilsētas iedzīvotāju apmierinātību ar sadzīvi, kā arī trokšņa daudzumu un parku skaitu pilsētā.

Gada sākumā Rīga šajā reitingā atradās 43. vietā, bet šobrīd lietotāju ieskatā piesārņojuma līmenis Latvijas galvaspilsētā ir samazinājies, kā rezultātā pašlaik tā nokritusi uz 49. vietu starp Štutgarti un Porto.

6

Visvairāk Rīgas pozīciju datu apkopojumā, salīdzinājumā ar Tallinu un Viļņu, ietekmējusi respondentu sniegtā informācija par lielāku skaņas, gaismas un gaisa piesārņojumu.

Aptaujāto ieskatā netīrākās pilsētas Eiropā atrodas Balkānu pussalā - Rumānijā, Maķedonijā, Grieķijā un Bulgārijā un Itālijā. Savukārt vistīrākās pilsētas, galvenokārt, ir Skandināvijā.

Datus par Rīgu aptaujā snieguši 60 cilvēki, par Tallinu - 65 cilvēki, bet par Viļņu - 59 cilvēki. Datubāzes Numbeo.com uzturētāji norāda, ka, lai iegūtu pēc iespējas objektīvāku statistikas apkopojumu, lietotāju sniegto vērtējumu atspoguļošanai tiek izmantoti arī dati, kas iesnigti pēdējo 36 mēnešu laikā.

Redaktors iesaka