Aminata viesosies pie Latvijas karavīriem Afganistānā

Aminata Savadogo

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Atzīmējot valsts svētkus, dziedātāja Aminata šonedēļ viesosies pie Latvijas kontingenta karavīriem Afganistānā, sniedzot divus koncertus Marmalas bāzē Mazarišarīfā Latvijas un sabiedroto valstu karavīriem, aģentūrai LETA pavēstīja Aizsardzības ministrijas (AM) pārstāve Aiva Kokoriša.

Publiski izplatītajā preses paziņojumā Aminata norādīja, ka jūtās pagodināta par uzaicinājumu uzstāties Latvijas karavīriem un ir gandarīta, ka ar savu mūziku var kādu iepriecināt.

"It īpaši man ir gods uzstāties Latvijas simtgadē, un tieši šajā, tik nozīmīgajā Latvijas jubilejā, karavīriem atvest daļu no dzimtenes. Šoreiz koncertu repertuārā iekļāvu ne tikai oriģināldziesmas, bet arī visiem zināmas latviešu dziesmas, tādēļ ceru, ka man Afganistānā izdosies kaut nedaudz radīt šo simtgades svētku sajūtu," uzsvēra Aminata.

Kopā ar Aminatu koncertos Afganistānā piedalīsies mūziķi Kaspars Ansons, Toms Mikāls, Aigars Lībergs un Krišjānis Geidāns.

Aminata koncerttūrei izvēlēta, veicot Afganistānā dienošo Latvijas karavīru aptauju, skaidroja Kokoriša.

Viņa uzsvēra, ka Latvijas viesmākslinieku tūre Afganistānā organizēta par godu Latvijas simtgadei, lai morāli atbalstītu un valsts svētkos sveiktu starptautiskajā operācijā dienošos karavīrus. Pie karavīriem Afganistānā Latvijas valsts svētkos jau iepriekš viesojušies tādi mūziķi kā Aija Andrejeva, Liene Šomase, grupas "Gaint Fast", "Z-Scars" un "Colt".

NATO apmācības operācija "Resolute Support" Afganistānā, kurā šobrīd dienesta pienākumus pilda 40 Latvijas kontingenta karavīri, darbību sāka 2015. gada 1. janvārī.

Latvijas karavīri NATO apmācības operācijā "Resolute Support" izvietoti  Marmalas bāzē Mazarišarīfā, Kabulā un Bagramā, kur ieņem padomdevēju un dažāda līmeņa štābu virsnieku un instruktoru amatus, apmācot un sniedzot atbalstu Afganistānas armijai.

Uz augšu