Pk 4.12.2020.

Premjera amata kandidāta Arta Pabrika uzkrājumi - ap 145 000 eiro

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Partiju apvienības Attīstībai/Par (AP) premjera amata kandidāta Arta Pabrika, kurš vēl gaida uz nomināciju atbildīgajam amatam, uzkrājumi ir ap 145 000 eiro, liecina politiķa ienākumu deklarācija, kuru viņš iesniedzis, stājoties Saeimas deputāta amatā.

Līdz iekļūšanai Saeimā Pabriks vairākus gadus bija Eiropas Parlamenta deputāts un publiskas atskaites par savu materiālo situāciju nesniedza.

Pabrika ienākumu deklarācija rāda, ka minēto summu politiķis uzkrājis divās Latvijas finanšu iestādēs eiro un britu mārciņās. Parādsaistības, kuru summa pārsniegtu 20 minimālās mēnešalgas jeb 8600 eiro, politiķis nav uzrādījis.

Pabrikam pieder četri nekustamie īpašumi Iršu pagastā un Engures novadā, Toyota Land Cruiser džips, bet pērn viņš līzingā iegādājies arī automašīnu Mini Countryman.

Iepriekšējo deklarāciju Pabriks bija iesniedzis pirms aptuveni četriem gadiem, un kopš tā laika ir nedaudz pamainījies politiķa autoparks un palielinājušies bezskaidras naudas uzkrājumi, kuru kopējais apmērs tolaik bija uzrādīts aptuveni 65 000 eiro.

Pēc aptuveni trīs gadu pauzes deklarāciju iesniedzis arī viens no AP līderiem Daniels Pavļuts, taču tā vēl nav publiski pieejama. Kļūstot par deputātu, pirmo reizi deklarāciju iesniedzis AP politiķis Mārtiņš Staķis, kurš līdz darbībai politikā nodarbojās ar kafijas un tējas tirdzniecību un sabiedrisko ēdināšanu.

Staķis nav uzrādījis bezskaidras naudas uzkrājumus vai parādus, kas pārsniegtu 20 minimālās algas, taču skaidrā naudā viņš glabājot 10 000 eiro.

Tikmēr citi redzami AP politiķi - Juris Pūce un Mārtiņš Bondars - Saeimā nonāca no Rīgas domes, kur viņiem kā deputātiem arī iepriekš bija jāsniedz valsts amatpersonu deklarācijas.

Piemēram, Pūces deklarācija par pagājušo gadu uzrāda nepilnu 33 000 eiro ienākumus, divas trešdaļas no kuriem gūti viņa paša uzņēmumā SIA EPKO, nepilnu 10 000 eiro parādsaistības un 54 000 eiro vērtu aizdevumu, taču viņam nav bijis uzkrājumu, kas pārsniegtu 8600 eiro.

Savukārt Bondars 2017. gadā uzrādīja aptuveni 29 000 eiro ienākumus, kas bija gūti Saeimā un Rīgas domē, parādsaistības viņam neesot bijušas, bet pats politiķis bija izsniedzis aptuveni 55 000 eiro aizdevumus. Arī uzkrājumus, kas pārsniegtu 20 minimālās mēnešalgas, Bondars nebija uzrādījis, bet bija norādījis, ka viņam pieder finanšu instrumenti nepilnu 1000 eiro vērtībā.

Aktuālākās ziņas