Pavļuts: Jauno valdību varētu izveidot decembrī; AP būtu gatava atbalstīt Kariņa kandidatūru

Apvienības "Attīstībai/Par!" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Rīgas pilī, kurā pārrunāja politisko partiju redzējumu par turpmāko valdības veidošanas procesu.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Jauno valdību varētu izveidot jau decembrī, un apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) varētu atbalstīt Krišjāņa Kariņa (JV) kandidatūru premjera amatam, žurnālistiem sacīja AP līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Politiķis pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni uzsvēra, ka AP ir mērķtiecīgi piedalījusies valdības veidošanas sarunās divus mēnešus.

Šie divi mēneši tikuši pavadīti, cīkstoties personībām, un šis samezglojums ir jāatrisina, uzsvēra Pavļuts.

Sarunās AP esot pārliecinājusies, ka citas partijas nav gatavas atbalstīt AP kandidātu, līdz ar to Artis Pabriks (AP) pieņēmis lēmumu atsaukt savu kandidatūru. Pavļuts par šo lēmumu arī informējis prezidentu.

Pavļuts uzsvēra, ka partijas ir spējīgas vienoties par citu kandidātu no citas partijas, kuri vēl netika nominēti. Līdz Ziemassvētkiem partijas varētu vienoties par koalīcijas aprisēm, reformu prioritātēm, un vēlākais līdz Jaunajam gadam - apstiprināt valdību, prognozēja Pavļuts.

Kā ziņots, neoficiālās sarunās kā iespējamo kompromisa kandidātu premjera amatam politiķi min "Jaunās Vienotības" (JV) pārstāvi Kariņu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Kariņš aģentūrai LETA sacīja, ka pašlaik prezidents nav aicinājis viņu uz tikšanos, kā arī sarunas par viņa nominēšanu nav notikušas. Kariņš norādīja, ka pašlaik situācija ir ļoti neskaidra un jāredz, kā tā attīstīsies, proti, vai AP nevēlēsies izvirzīt citu kandidātu, ņemot vērā, ka tā ir tā dēvētā jaunā partija.

AP pārstāvis Pabriks šodien paziņoja, ka vairs nepretendē uz Ministru prezidenta amatu. AP norāda, ka neuzstās uz premjera amata kandidātu no savas partijas un saskata iespēju vienoties par kompromisa kandidātu no citu politisko spēku izvirzītajiem politiķiem, žurnālistiem sacīja AP līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Viņš sacīja, ka partijas var vienoties par kompromisa kandidātu no citu partiju izvirzītajiem, izņemot tos, kuri jau bija nominēti šim amatam. Pavļuts norādīja, ka AP neuztur savu nomināciju kopumā.

Šodien notiek jaunas Valsts prezidenta tikšanās ar partijām. Valsts prezidents vakar atsauca "KPV LV" pārstāvja Alda Gobzema nomināciju premjera amatam.

Uz augšu