Kaimiņš vēlējies labklājības ministra amatu, bet jaunas kandidatūras neesot apspriestas

13 .Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Partijas "KPV LV" līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš būtu vēlējies pretendēt uz labklājības ministra amatu, tomēr "KPV LV" frakcijas deputātu vairākums nolēmis lemt tikai par iepriekš apspriestajām kandidatūrām, aģentūrai LETA pastāstīja politiķis.

Kaimiņš teica, ka šodien frakcijas sēdē piedāvāja izskatīt vēl citas iespējamās kandidatūras labklājības ministra amatam un viņa redzējumu šim amatam, tomēr deputātu vairākums nolēma lemt tikai par iepriekš apspriestajām kandidatūrām.

Kaimiņš skaidroja, ka, ja viņa aicinājums būtu akceptēts, tad arī viņš būtu pieteicis savu kandidatūru, tāpat būtu pieteikušies arī citi pretendenti. Taču frakcija jau pieņēmusi lēmumu par ministra amata kandidāti un nepieciešams virzīties tālāk ar valdības izveidošanu, akcentēja politiķis.

LETA jau vēstīja, ka "KPV LV" labklājības ministra amatam izvirzījusi Saeimas deputāti Ramonu Petraviču (KPV LV), otrdien žurnālistiem pavēstīja "KPV LV" frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs.

Līdzšinējā labklājības ministra amata kandidāte, deputāte Ieva Krapāne ir atsaukusi savu kandidatūru "veselības stāvokļa" dēļ, norādīja Zakatistovs.

Politiķis norādīja, ka līdz šim jau nav bijis noslēpums, ka Krapāne ir bērniņa gaidībās, savukārt viņas veselības stāvoklis ir privāts jautājums. To Zakatistovs atturējās komentēt.

"KPV LV" vadītājs ir informējis Ministru prezidenta amata kandidātu Krišjāni Kariņu (JV) par partijas jauno kandidāti labklājības ministra amatam un premjera amata kandidāts esot "akceptējis šo jaunumu".

Vaicāts, vai šī situācija nav negatīvi vērtējams signāls grūtniecēm par viņu iespējām pildīt attiecīgu amatu pienākumus, Zakatistovs uzsvēra, ka sievietes bērniņa gaidībās var veikt darbu vislabākajā veidā.

Premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV) aģentūrai LETA pagaidām nav komentējis ministru kandidātu nomaiņu. "Jaunās Vienotības" preses sekretārs Sandris Sabajevs aģentūrai LETA norādīja, ka ministru kandidātu izvirzīšana ir katras partijas atbildība. Neatkarīgi no izmaiņām, "Jaunā Vienotība" sagaida, ka darbs pie valdības deklarācijas sadaļas par labklājības jomu tiks turpināts un tā projekts tiks iesniegts līdz trešdienas darba dienas beigām. Kariņš ar jaunizvirzīto kandidāti, visticamāk, tiksies piektdien.

Petravičas vietā parlamentā varētu strādāt Edgars Kronbergs. Kandidējot Saeimas vēlēšanās, viņš norādīja, ka ir vides pārvaldības speciālists Saldus novada pašvaldībā un valdes priekšsēdētājs SIA "Austrumu Lauki".

Tāpat vēstīts, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis pirmdien premjera amatam nolēma nominēt "Jaunās Vienotības" politiķi, Eiropas Parlamenta deputātu Kariņu, kurš labklājības ministra portfeli piedāvāja "KPV LV", savukārt "KPV LV" šim amatam sākotnēji nolēma virzīt Krapāni.

Uz augšu