Ostapenko: Paldies Dievam, roka vairs nesāp

Aļona Ostapenko

FOTO: AP/Scanpix

Latvijas tenisa zvaigznei Aļonai Ostapenko iepriekš traumētā roka raizes vairs nesagādā, tāpēc tagad jādara viss iespējamais, lai tiktu atpakaļ spēļu ritmā, pauda sportiste.

Pasaules 22.rakete Ostapenko otrdien Sanktpēterburgas WTA "Premier" sērijas turnīra pirmās kārtas mačā ar neraksturīgu rezultātu 6-1, 0-6, 6-0 uzvarēja Francijas tenisisti Kristīnu Mladenoviču, tiekot pie pirmā panākuma šosezon.

"Spēle nebija viegla. Sākumā jutos ļoti labi un pieļāvu maz kļūdu, kas ļāva uzvarēt pirmo setu. Savukārt otrajā setā bija vairāki svarīgi brīži, kuros es zaudēju, tāpēc Mladenovičai izdevās pārņemt iniciatīvu, kas viņai ļāva spēlēt krietni labāk," pēc mača intervijā turnīra rīkotājiem teica Ostapenko. "Savukārt izšķirošajā - trešajā - setā cīnījos par katru bumbu. Ļoti svarīgs brīdis bija tieši pirmais geims, kad es neļāvu pretiniecei salauzt savu servi. Tas man deva pārliecību, un es uzvarēju šo spēli."

Tikmēr pasaules 44.numurs Mladenoviča šajā turnīrā parasti spēlējusi labi, jo pirms diviem gadiem tajā uzvarēja, bet pērn sasniedza finālu.

"Zināju, ka Mladenoviča ļoti labi spēlē šajā turnīrā. Bija skaidrs, ka šī būs cīņa par katru bumbu, tāpēc bija svarīgi pieļaut pēc iespējas mazāk kļūdu, kā arī šad un tad riskēt," norādīja Latvijas tenisiste, kura spēles laikā emociju uzplūdā palūdza savu māti doties uz tribīnēm. "Bija ļoti daudz emociju, un otrajā setā spēle nevirzījās man labvēlīgā gultnē."

Pirms tam Ostapenko bija zaudējusi visās trijās šīs sezonas spēlēs, bet, ņemot vērā arī iepriekšējo gadu, viņai bija piecu neveiksmju sērija.

"Iepriekšējās sezonas beigās man bija savainojums, kas pamatīgi ietekmēja arī gatavošanās procesu šai sezonai. Nācās atteikties no sezonas otrā svarīgākā noslēguma turnīra un divus mēnešus atpūsties no tenisa. Austrālijas atklātajā čempionātā vēl nebiju savā labākajā formā, tāpēc pašlaik cenšos spēlēt, cik vien daudz iespējams, un arī pēc iespējas vairāk trenēties. Paldies Dievam, roka vairs nesāp," priecīga bija Ostapenko.

Par šī turnīra pirmās kārtas pārvarēšanu Ostapenko nopelnījusi 55 WTA ranga punktus, bet otrajā kārtā viņa ceturtdien tiksies ar krievieti Anastasiju Pavļučenkovu (WTA 32.), kura savā pirmās kārtas cīņā ar 7-5, 7-6 (7:4) uzvarēja francūzieti Alizē Kornē (WTA 50.).

Uz augšu