P 23.11.2020.

Drošības dienests paredzētajā Ušakova atbalsta mītiņā saskata provokāciju riskus

Bolderājā Ušakova atbalstam izplatītās lapiņas.

FOTO: facebook.com

Sestdien, 9. februārī, Rīgas Rātslaukumā plānotajā mītiņā pilsētas mēra Nila Ušakova (S) atbalstam pastāv provokāciju riski, jo šo pasākumu savu interešu īstenošanai var izmantot radikāli noskaņotas personas, uzskata Valsts drošības dienests (VDD).

VDD paziņojumā masu medijiem aicina iedzīvotājus neiesaistīties provokācijās un prettiesiskās aktivitātēs, kuras apdraudētu līdzcilvēku drošību un sabiedrisko kārtību un par kurām likumā paredzēta administratīvā un kriminālā atbildība.

Par iespējamām provokācijām VVD aicina informēt pa tālruni 67 208 964 vai e-pastu "dd@vdd.gov.lv" jebkurā diennakts laikā. Par incidentiem pasākuma norises laikā var informēt arī Valsts policiju.

VDD atgādina, ka ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi paust savus uzskatus.

4

Kā ziņots, partija "Saskaņa" sestdien pieteikusi mītiņu Rātslaukumā. Pēc partijas aplēsēm, tajā varētu piedalīties aptuveni 1000 iedzīvotāju. Sapulces oficiālais mērķis esot dot iespēju iedzīvotājiem izteikt savu viedokli par pēdējā laikā valstī un Rīgā notiekošo.

Tomēr, kā liecina Rīgas domes deputāta Vitālija Dubova (S) ieraksts sociālajā vietnē "Facebook", mītiņš paredzēts Rīgas mēra atbalstam.

"Apmelot Nilu ir vieglāk nekā uzvarēt vēlēšanās. Robeža ir pārkāpta, mēs iziesim ielās!" pausts deputāta ierakstā, kurā solīts, ka pasākumā atbalstu Ušakovam paudīs arī "Maskačkas sportisti".

4

Pasākumu šajā pat vietā un laikā bija pieteikusi arī nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), tomēr tā mītiņu ceturtdien atsauca. Šī pasākuma laikā bija plānots paust viedokli, ka Ušakovam saskaņā ar "Rietumeiropas demokrātijas principiem" ir jāatkāpjas no amata.

Tikmēr Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par nacionālā naida kurināšanu saistībā ar Rīgā iedzīvotājiem izplatīto aicinājumu piedalīties sestdien paredzētajā partijas "Saskaņa" atbalsta mītiņā.

» Kādus pagātnes noslēpumus slēpj nams, kurā mitinās Ušakovs?

Sociālajos tīklos izplatītās fotogrāfijas liecina, ka Bolderājā iedzīvotājiem izplatītas lapiņas, kurās redzams Ušakovs ietērpts koncentrācijas nometņu ieslodzītā drānās. Viņu sagrābuši nacistiskās Vācijas formastērpos ģērbti karavīri uz kuru ķiverēm kāškrusta vietā attēlots logo, kas ir līdzīgs VL-TB/LNNK logo. Ušakovam kaklā uzkārts plakāts ar uzrakstu: "Tāpēc, ka krievs."

Aktuālākās ziņas