P, 26.09.2022.

Video: "Brexit" pretinieki sāk pulcēšanos Londonā

Papildināts
LETA/AFP
Video: "Brexit" pretinieki sāk pulcēšanos Londonā
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Reuters/ScanPix

Simtiem tūkstošiem cilvēku no visas Lielbritānijas, kas iestājas pret aiziešanu no Eiropas Savienības (ES), sākuši pulcēties Londonā, lai pieprasītu sarīkot atkārtotu "Brexit" referendumu.

Foto: Brexit pretinieku demonstrācija Londonā

Simtiem tūkstošiem cilvēku no visas Lielbritānijas, kas iestājas pret aiziešanu no Eiropas Savienības (ES), sestdien izgājuši Londonas ielās, lai pieprasītu sarīkot atkārtotu "Breksita" referendumu.

Gājiena galvgalī iet arī Londonas mērs Sadiks Hans. Viņam blakus iet liberāldemokrātu līderis Vinss Keibls.

Pulcēšanās pie Haidparka nolikta uz plkst. 12 (plkst.14 pēc Latvijas laika), bet pēc tam demonstranti dosies uz Vestminsteru.

Starp runātājiem, kuru uzstāšanās paredzēta mītiņā pie parlamenta, ir Skotijas premjerministre Nikola Stērdžena, Londonas mērs Sadiks Hans un opozīcijā esošo leiboristu līdera vietnieks Toms Vatsons.

Tiek prognozēts, ka šī būs lielākā demonstrācija, kāda Londonā notikusi pēdējo desmitgažu laikā.

Demonstrāciju rīko organizācija "People's Vote" ("Tautas balsojums"), kas līdzīgu akciju sarīkoja jau pagājušā gada oktobrī, un tiek lēsts, ka toreiz ielās izgāja pusmiljons cilvēku.

Organizatori nolīguši simtiem autobusu un pat noīrējuši vilcienu, lai galvaspilsētā nogādātu "Brexit" pretiniekus no visas valsts.

Premjerministre Terēza Meja vairākkārt noraidījusi atkārtota referenduma rīkošanu, norādot, ka tas vēl vairāk sašķeltu sabiedrību un būtu pretrunā ar solījumu ņemt vērā 2016.gada tautas nobalsošanas rezultātu.

Tikmēr opozīcijā esošie leiboristi, šķiet, joprojām ir sašķelti šajā jautājumā.

Atspoguļojot partijā pastāvošās domstarpības, kāds pusducis leiboristu ēnu kabineta locekļu pievienosies Vatsonam un piedalīsies demonstrācijā, kamēr citi aicinājuši partijas aktīvistus iesaistīties kampaņā pirms 2.maijā gaidāmajām municipālajām vēlēšanām.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu