Ekonomikas ministrs informēs par OIK atcelšanu

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Šodien, 26, martā, pēc valdības sēdes ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) informēs par Saeimas lēmuma izpildi elektroenerģijas obligātā iepirkuma jautājumā, informēja Valsts kancelejā.

Plānots, ka jautājums par Saeimas doto uzdevumu Ekonomikas ministrijai (EM) - sagatavot dokumentus obligātās iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanai no 31. marta - šodien tiks skatīts valdības sēdēs.

Iepriekš Nemiro stāstīja, ka viņa vadītā ministrija izpildīs Saeimas doto uzdevumu par dokumentu sagatavošanu OIK atcelšanai līdz 31. martam.

Papildus valdībai tiks lūgti divi mēneši laika, kurā EM izstrādās pilnīgu plānu OIK atcelšanai. Kad valdība apstiprinās arī to, EM izstrādās normatīvus, ko iesniegs apstiprināšanai valdībā līdz šā gada beigām.

"OIK var atcelt momentā, brutāli to izņemot no Elektroenerģijas tirgus likuma, bet tādējādi jārēķinās, ka augs elektrības vairumtirdzniecības cena, siltumenerģijas cena un Eiropas Savienības varēs sākt pret Latviju pārkāpuma procedūru par "zaļo" mērķu nesasniegšanu," pauda ministrs.

Tāpēc Nemiro rosina OIK likvidēšanas jautājumu skatīt kompleksi. Viņš piebilda, ka elektrības rēķinos elektroenerģijas cena ir trešdaļa, elektrības sadale - vairāk nekā trešdaļa, bet OIK ir mazākā daļa no gala cenas.

"Mēs skatīsim visas šīs sadaļas, lai elektrības rēķini samazinātos. Precīzi aprēķini vēl nav, bet mērķis ir panākt, ka elektrības rēķini visiem patērētājiem samazinās par 20%. Tomēr rēķinu samazinājums būs iespējams tiki tad, kad stāsies spēkā normatīvi, kuru izstrādei ir nepieciešams gads. Iespējams, izmaiņas varētu stāties spēkā ar 2020. gadu," sacīja Nemiro.

LETA jau vēstīja, ka Saeima šā gada janvārī pēc Zaļo un zemnieku savienības rosinājuma pieņēma aicinājumu Ekonomikas ministrijai izstrādāt normatīvus elektroenerģijas OIK atcelšanai.

Uz augšu