Pk, 12.08.2022.

Pūce atstādina Ušakovu no Rīgas mēra amata pienākumu pildīšanas

Pūce atstādina Ušakovu no Rīgas mēra amata pienākumu pildīšanas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 31
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs piedalās preses brīfingā, kurā informē par SIA "Rīgas Satiksme" pagaidu vadītāja Anrija Matīsa aiziešanu no amata.
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs piedalās preses brīfingā, kurā informē par SIA "Rīgas Satiksme" pagaidu vadītāja Anrija Matīsa aiziešanu no amata. Foto: Ieva Makare/LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) izdevis rīkojumu par Nila Ušakova (S) atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Pūces rīkojumā uzskaitīti vairāki Ušakova kā Rīgas mēra un kā pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" kapitāla daļu turētāja pārstāvja izdarīti pārkāpumi. Piemēram, sagatavojot pārskatu par Rīgas pilsētas pašvaldības 2017.gada budžeta izpildi, attiecībā uz "Rīgas satiksmes" finanšu datiem esot nepareizi iegrāmatoti 18,43 miljoni eiro. Rezultātā līdzekļi neesot izlietoti saskaņā ar pašvaldības konsolidētajā kopbudžetā paredzēto mērķi.

Pūces rīkojumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā 30 dienu laikā no tā publicēšanas.

Ušakovs par Rīgas mēru strādā jau trešo sasaukumu.

Pirmo reizi šajā amatā viņš nonāca pēc 2009. gada pašvaldību vēlēšanām, kurās startēja no "Saskaņas centra" (SC) saraksta. Par galvaspilsētas mēru Ušakovam izdevās kļūt arī pēc 2013. un 2017. gadā notikušajām pašvaldību vēlēšanām.

» Ušakovs: Atstādināt mani var, bet "piekaut" nesanāks

Līdz ar ministra rīkojuma stāšanos spēkā Ušakovs kļūs par ierindas deputātu Rīgas domē. Pēc viņa paša iepriekš teiktā, Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumus uz atstādināšanas laiku varētu pildīt mēra vietnieks Oļegs Burovs (GKR).

Ušakova valdīšanas laikā Rīgas dome un tās pārvaldītās kapitālsabiedrības nokļuvušas mediju un tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā saistībā ar vairākiem korupcijas skandāliem, tostarp Rīgas brīvostā un Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldē.

Pēdējos pāris mēnešos Ušakova vārds visskaļāk izskanējis saistībā ar pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" iepirkumu lietu, kuras izmeklēšanas laikā arī notikusi kratīšana Ušakova kabinetā un dzīvesvietā. Pats mērs gan apgalvo, ka nekādus pārkāpumus viņš nav pieļāvis.

Fotogalerija: KNAB veic kratīšanu Ušakova dzīvesvietā

Līdz ar korupcijas skandālu "Rīgas satiksmē" Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) Ušakovam pēdējo mēnešu laikā nosūtījusi vairākus pieprasījumus sniegt paskaidrojumus gan par uzņēmuma pārraudzību, gan pašvaldības darbu kopumā.

Izvērtējot atbildes, dokumentus, iesniegumus un sūdzības, ko ministrija ir saņēmusi saistībā ar domes priekšsēdētāja rīcību pašreizējā domes sasaukumā, ministrija, veicot juridisko pārbaudi, fiksējusi vairākus iespējamus pārkāpumus.

Paskaidrojumu sniegšanai Ušakovam tika dota nedēļa laika, to iesniegšanas termiņš bija 28. marts. Mērs uzskata, ka ir atspēkojis visus Pūces izteiktos pārmetumus par savu darbību.

Ušakovs medijiem arī vairākkārt ir paudis viedokli, ka Pūces sagatavotais pieprasījums sniegt paskaidrojumus bija juridiski vājš un politizēts.

Tāpat viņš norādījis, ka jebkuru ministra pieņemto lēmumu apstrīdēs tiesā.

Aģentūras LETA arhīvā esošā informācija liecina, ka Ušakovs dzimis 1976. gada 8. jūnijā. 1999. gadā viņš ieguvis ekonomikas bakalaura grādu Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē, savukārt 2002. gadā ieguvis maģistra grādu ekonomikā Dienviddānijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē.

Savu karjeru Ušakovs sāka 1998. gadā Krievijas telekanālā "NTV" kā Baltijas nodaļas producents. Žurnālistikā Ušakovs darbojās līdz 2006. gadam, kad viņš tika ievēlēts 9. Saeimā no SC saraksta.

» Aptauja: EP vēlēšanās lielāko atbalstu gūtu Ušakovs

Šopavasar Ušakovs plāno kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Fotogalerija: Pie Rīgas Rātsnama notiek mītiņš Ušakova atbalstam

Video: Pie Rīgas Rātsnama notiek mītiņš Ušakova atbalstam

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu