Sv, 25.09.2022.

Rīgas Vides pārvalde: Vēl vismaz 358 koki tiks nozāģēti, jaunu koku stādīšanai līdzekļu neesot

LETA
Rīgas Vides pārvalde: Vēl vismaz 358 koki tiks nozāģēti, jaunu koku stādīšanai līdzekļu neesot
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

Rīgas Vides pārvalde saņēmusi vēl 358 pilsētas koku ciršanas atļaujas, bet jaunu koku stādīšanai pašlaik līdzekļu nav, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēdē skaidroja Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes priekšniece Evija Piņķe.

Piņķe skaidroja, ka Rīgas vides aizsardzības fonda šī gada uzdevumos jaunu koku stādīšana nav paredzēta, un citu līdzekļu šādām darbībām Vides pārvaldei nav.

Viņa norādīja, ka jautājumu par koku stādīšanai nepieciešamo finansējumu varētu atkārtoti apspriest rudenī. Savukārt SIA "Rīgas meži" valdes loceklis Uldis Zommers komitejas deputātiem sacīja, ka uzņēmums šogad Rīgas pilsētvidē plāno iestādīt 154 jaunus kokus.

Vides pārvalde secinājusi, ka šogad 717 kokiem nepieciešama vainagu kopšana, bet krūmi, kas ieauguši ielās un mazina ceļu satiksmes drošību, jāizzāģē kopskaitā 2000 kvadrātmetru platībā.

Piņķe pauda Vides pārvaldes nostāju, ka pašreiz visu nozāģēto koku vietā vairs nav iespējams iestādīt jaunus kokus, jo jauniem kokiem nepieciešama noteikta platība sakņu izplatībai nākotnē.

Zommers pēcāk papildināja Piņķes teikto, komitejas deputātiem skaidrojot, ka, speciālu sakņu kanālu izveide zem brauktuvju un ietvju segumiem būtu dārgs un laikietilpīgs projekts.

Viņš arī norādīja, ka nereti koku bojājumus izraisa jaunu komunikāciju tīklu rakšana, kuras rezultātā, pēc viņa novērojumiem, tiek sabojātas koku saknes.

Pērn Rīgas pilsētvidē nozāģēti 314 kaltuši un bojāti koki, 133 bīstami koki, savukārt 69 kokiem nozāģēti bīstami zari.

To vietā iestādīti kopskaitā 74 koki, tostarp 45 liepas Brīvības gatvē, 14 liepas Krišjāņa Barona ielā un 15 pīlādži. 

Piņķe uzsvēra, ka veseli koki Rīgas pilsētvidē netiek zāģēti, sava argumenta pamatošanai parādot Brīvības ielā apsekoto un pēcāk nozāģēto koku fotogrāfijas.

Viņa arī norādīja, ka nereti informācija par bīstamiem kokiem tiek saņemta no pašiem iedzīvotājiem, kuru iesniegumi tiek izskatīti rindas kārtībā. Arī šogad tiks nozāģēti koki, par kuriem iesniegumi saņemti jau aizvadītajā gadā.

Tāpat Vides pārvaldes vadītāja sacīja, ka kopš 2006. gada Rīgā nozāģētas 2736 bīstamas un sevišķā klona papeles, kas vecuma dēļ bija kļuvušas trauslas, kā arī dažos gadījumos vairs nepildīja sākotnējo skaņu slāpēšanas funkciju.

Līdzekļi galvaspilsētas koku apsaimniekošanai Mājokļu un vides departamentam tiek piešķirti no speciālas budžeta programmas, kurā pērn bija pieejams nedaudz vairāk kā 171 000 eiro. Šī nauda izmantota koku vainagu kopšanai, nokaltušo, kalstošo un bojāto koku zāģēšanai, bīstamo zaru zāģēšanai, jauno koku stādījumu kopšanai, dižstādu stādīšanai, krūmu zāģēšanai un citiem tamlīdzīgiem mērķiem.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu