Valsts policija Liepājā aiztur kabatzagli

Valsts policijas emblēma

FOTO: Ieva Lūka / LETA

Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa darbinieki aizturējuši kādu kabatzagli, informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Policija martā bija saņēmusi informāciju, ka autobusos uzdarbojas kabatzagle, izvelkot no somām un kabatām naudas makus. Sieviete izvēlējusies savas darbības veikt Liepājas sabiedriskā transporta 3.maršruta autobusā, kur arī pie rokas pieķerta.

7. martā Liepājā kāda sieviete konstatēja, ka braucienā ar 3. maršruta autobusu nozagts viņas naudas maks ar 40 eiro un dokumentiem. 28. martā kāda sieviete konstatēja, ka pēc brauciena ar 3. maršruta autobusu viņai pazudis naudas maks ar 150 eiro, personas apliecību un norēķinu karti. Sākot izmeklēšanu, policisti 4. aprīlī zādzības izdarīšanas brīdī 3. maršruta autobusā aizturēja 1979. gadā dzimušu sievieti, kura jau iepriekš ir sodīta par zādzību izdarīšanu.

VP par notikušo ir sākts kriminālprocess par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu. Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

VP aicina ikvienu iedzīvotāju pārdomāt savus ieradumus, lai izvairītos no apzagšanas. Naudas makus jātur jaku iekšējās kabatās, bikšu priekšējās kabatās, jo bieži zādzības notiek, izvelkot maku no bikšu aizmugurējās kabatas vai jakas sānu kabatas. Ja ikdienā izmanto mugursomas, tad galējas nepieciešamības gadījumā vērtīgāko turēt somas lielākajā nodalījumā, kas piekļaujas mugurai, nevis ērtāk sasniedzamās sānu vai aizmugurējās kabatās. Plecu somas jānēsā iespējami īsākās siksnās, lai tās var satvert padusē.

Sabiedriskās vietās, kur daudz cilvēku, somas labāk turēt sev priekšā un atklāti necilāt naudas maku, uzsver policija. VP iesaka nēsāt līdzi tikai tik naudas līdzekļu, cik nepieciešams konkrētā reizē vai konkrētā dienā. Tāpat cilvēki tiek mudināti nenēsāt makā internetbankas kodu karti kopā ar lapiņu, kurā norādīts lietotājvārds un parole, nenēsāt bankas karti ar pielīmētu vai ar otrā pusē uzrakstītu PIN kodu.

Uz augšu