P, 15.08.2022.

LIZDA ārkārtas sēdē lems par tālāko rīcību saistībā ar skolotāju streika norisi

LETA
LIZDA ārkārtas sēdē lems par tālāko rīcību saistībā ar skolotāju streika norisi
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Skolas gaitenis.Ilustratīvs attēls.
Skolas gaitenis.Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Makare/LETA

Šodien, 17. aprīlī, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padome ārkārtas sēdē pārrunās pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildes gaitu, kā arī pieņems lēmumu par pedagogu streika norisi, informēja LIZDA.

Pedagogu arodorganizācijā skaidroja, ka LIZDA rīkotā piketa rezultātā tika rasti 1,7 miljoni eiro pedagogu darba samaksas pieauguma grafika izpildei no 1. septembra no kopā nepieciešamajiem 9,3 miljoniem eiro.

Arodbiedrība arī atgādināja, ka otrdien notikušajā Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē tika izskatīts jautājums par valdības rīcības plāna pasākumiem, un tas tika papildināts ar punktu, ka pedagogu zemākās mēneša darba algas paaugstināšanas grafiku sāks pildīt no 2019. gada 1. septembra.

Arodbiedrība uzskata, ka valdība ir spērusi pirmo soli un valdības darbības plānā ir parādījies politiķu LIZDA piketa pārrunās solītais - pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku pildīt no šī gada 1. septembra.

Pēc LIZDA Padomes ārkārtas sēdes pirmās daļas apmēram plkst. 12 ir plānots LIZDA priekšsēdētājas Ingas Vanagas paziņojums un komentāri par Padomē lemto preses pārstāvjiem.

Jau vēstīts, ka pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izpilde iepriekš apstiprinātos termiņos, proti, līdz šī gada septembrim, ir LIZDA prasība jautājumā par streika organizēšanu.

Vanaga uzsvēra, ka arodbiedrība par valdības rīcības plānā rakstīto ir sašutusi, ņemot vērā, ka koalīcijas pārstāvji, "teju sitot ar dūri pie krūtīm" saka, ka nauda būs vēl šogad.

"Kā koalīcijas politiķi var šādi nākt un maldināt? Tā ir pazemojoša un nekrietna rīcība," vērtēja Vanaga.

LIZDA pieprasa politiķus pārtraukt "neprofesionālo un nekonsekvento" komunikāciju par grafika izpildi un līdzekļu rezervēšanu šim mērķim.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu