VUGD aicina iedzīvotājus Lieldienās neaizmirst par savu un apkārtējo cilvēku drošību

VUGD aicina iedzīvotājus Lieldienās neaizmirst par savu un apkārtējo cilvēku drošību
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Ugunsdzēsēji. Ilustratīvs attēls.
Ugunsdzēsēji. Ilustratīvs attēls. Foto: Jānis Škapars/TVNET

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus Lieldienu brīvdienās neaizmirst par savu un apkārtējo cilvēku drošību, tostarp nededzināt kūlu un pieskatīt grilus, informēja VUGD.

Patlaban meteorologu prognozes liecina, ka Lieldienās Latvijā laiks būs saulains un sauss. VUGD iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka iedzīvotāji šādos laikapstākļos dodas atpūtā pie dabas, tāpēc sevišķa uzmanība jāpievērš ugunsdrošībai, lai neizceltos kūlas ugunsgrēks.

VUGD arī uzskata, ka ne pārāk pavasarīgie laikapstākļi neatturēs cilvēkus sākt grila sezonu.

Glābēji aicina iedzīvotājus, kurinot grilus, būt uzmanīgiem un neaizmirst, ka dārzu un privātmāju pagalmos grils ir jānovieto uz stabilas virsmas un drošā attālumā no ēkām, tā, lai uzpūšot stiprākam vējam, dzirksteles nevarētu izraisīt ugunsgrēku. Iekurinot grilu ir jāizmanto tikai tie degšķidrumi, kuri ir paredzēti šim mērķim, nevis piemēram, benzīns.

Brīvdienās atpūšoties ārpus mājas vai iekštelpās, vienmēr jāatceras par bērnu drošību un nedrīkst viņus atstāt bez uzraudzības. Piemēram, ugunskuri vai piemājas ūdenskrātuves var radīt bērnam īpašu vilinājumu, kas var beigties ar traģiskām sekām, uzsver dienstā.

Drošība jāievēro arī, veicot tik vienkāršas darbības kā olu krāsošana. VUGD atgādina, ka bez pieskatīšanas uz plīts atstāts katliņš vai panna var izraisīt ugunsnelaimi.

VUGD iesaka uzstādīt dūmu detektorus dzīvojamās telpās, jo tas ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā laicīgi pamanīt iespējamo ugunsnelaimi un no briesmām pasargāt sevi un līdzcilvēkus.

Piektdienas laikā visā Latvijā dzēsti 111 kūlas ugunsgrēki.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD devās dzēst 151 ugunsgrēku, vairums jeb 111 no kuriem bija saistīti ar pērnās zāles degšanu. Paaugstinātas bīstamības kūlas ugunsgrēks, kurā degusi kūla, vakar vakarā izcēlies Rīgā, Juglā. Negadījumā astoņu hektāru platībā degušas niedres. Ugunsgrēka dzēšana prasījusi divas stundas.

Ugunsdzēsēji glābēji tāpat vakar iesaistījušies 22 meža ugunsgrēku dzēšanā. Paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēks vakar pusdienlaikā izcēlies Olaines pagastā.

Kopumā kopš gada sākuma reģistrēti jau 3790 ugunsgrēki, no kuriem 2022 gadījumos VUGD dzēsa aizdegušos kūlu.

Foto: Plašs meža ugunsgrēks Olaines pagastā 

 Foto: Ugunsgrēks Spilves pļavās

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu