T 27.01.2021.

Ziemeļkoreja izmēģina raķešu palaišanas iekārtas un vadāmos taktiskos ieročus

FOTO: AP/Scanpix

Ziemeļkoreja svētdien, 5. maijā, paziņoja, ka sestdien notikušajos izmēģinājumos pārbaudījusi raķešu palaišanas iekārtu un vadāmo taktisko ieroču darbību.

Izmēģinātas tāldarbības raķešu palaišanas iekārtas, uz kurām neattiecas ANO sankcijas, un "taktiskie vadāmie ieroči", vēsta Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA, sīkāk nepaskaidrojot, kas tie bijuši par ieročiem.

Savukārt Dienvidkorejas Aizsardzības ministrija svētdien paziņoja, ka pēc tās rīcībā esošās informācijas analīzes secinājusi, ka Phenjana izmēģinājusi "240 milimetru un 300 milimetru raķešu palaišanas iekārtas un jauna tipa taktiskos vadāmos ieročus ar darbības rādiusu apmēram 70 līdz 340 kilometri".

KCNA vēsta, ka valsts līderis Kims Čenuns personīgi bijis klāt izmēģinājumos un, uzrunājot militārpersonas, mudinājis neaizmirst "dzelžaino patiesību, ka patiesu mieru un drošību garantē vienīgi varens spēks".

Tomēr ASV prezidents Donalds Tramps pauda pārliecību, ka viņa panāktā vienošanās ar Kimu par Ziemeļkorejas kodolatbruņošanos tiks īstenota.

"Jebkas šajā ļoti interesantajā pasaulē ir iespējams, bet es uzskatu, ka Kims Čenuns pilnīgi apzinās Ziemeļkorejas lielo ekonomisko potenciālu, un es nedarīšo neko, lai tajā iejauktos vai to izbeigtu. Viņš arī zina, ka esmu ar viņu, un nevēlas lauzt man doto solījumu. Vienošanās tiks īstenota," tviterī ierakstīja Tramps.

Par sestdien notikušajiem izmēģinājumiem pirmais paziņoja Dienvidkorejas bruņoto spēku ģenerālštābs.

Iepriekšējā Ziemeļkorejas raķešu palaišana bija notikusi 2017. gada novembrī. Ziemeļkoreja neveica nevienu raķešu izmēģinājumu vai kodolizmēģinājumu pagājušajā gadā, kad notika Kima pirmie vēsturiskie samiti ar ASV un Dienvidkorejas vadītājiem.

Aktuālākās ziņas